Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 06.11.2022 - 08:00

Money For Nothing v mistrovském podání Lucy Stricagnoliho

Skladba Money For Nothing, v pořadí druhý track ze známého a cenami ověnčeného alba Brothers in Arms (1985) kapely Dire Straits si připsala další cover verzi, tentokrát v akustickém provedení italského kytarového virtuoza Lucy Stricagnoliho. Skladba, jejímiž autory jsou Mark Knopfler a Sting, je typická svým kytarovým riffem nahraným ve studiu s největší pravděpodobností na Gibson Les Paul 1958, zesilovač Laney, wah pedál ve fixní pozici, fungující jako pevný filtr, a s pomocí několika zcela náhodně rozmístěných mikrofonů Shure SM57.

Akustické Stricagnoliho podání hitu Money For Nothing je ukázkou jeho excelentní techniky hry, harmonické i melodické invence a novátorského přístupu, kdy kromě elektroakustiky osazené magnetickým snímačem Seymour Duncan SA-6 použil ke spodnímu části těla nástroje připevněný speciální, reverzně řešený bezpražcový hmatník umožňující pomocí bottlenecku hru slidem, podpořenou lehce zkresleným zvukem. Důležitými prvky jsou také přirozené flažolety, tapping levou rukou nebo rytmické údery pravačkou dodávající tomuto netradičnímu aranžmá potřebný tah na bránu.

Tagy Luca Stricagnoli Money For Nothing Dire Straits

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY