Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Modulární multiefekty Biyang LiveMaster

Čínská firma Biyang, zabývající se od roku 2003 výrobou efektových krabiček a hudebního příslušenství, přichází na evropský trh s trojicí programovatelných modulárních multiefektů řady LiveMaster, tvořenou verzemi LM-4, LM-7, LM-10, kde čísla v názvu značí počet efektových modulů, které lze u dané varianty použít a rozdílné je také množství volitelných presetů.

Základem systému, jehož zjednodušenou obdobu vyráběly v 80. letech firmy Yamaha a Korg pod označením PSE 40A a PME 40X, je konzolový pedalboard se smyčkovačem, tlačítkovými spínači, nášlapnými true bypass footswitchi a podélnou šachtou, do níž se pomocí pružinového mechanismu upevňují malé efektové moduly, kterých firma v současné době nabízí více než dvacet, ale postupem času by se kolekce měla rozrůst na dvojnásobek.

Vybrané efekty, vycházející jak z původních modelů Biyang, tak i ze známých pedálů tradičních značek (Boss DS-1, Xotic BB preamp, Fulltone OCD, MI Audio Crunch Box atd.) lze vzájemně kombinovat pomocí tlačítek v přidružených pozicích a nastavený preset následně uložit k libovolnému spínači.

Nejmenší verze LM-4 se čtveřicí efektů disponuje třemi presety (switche A, B C), u modelu LM-7 se sedmi krabičkami můžete využít osm režimů (A, B, C, D + tlačítko pro druhý mod - červený nebo modrý) a varianta LM-10, která pojme desítku modulů, nabídne programování dvanácti presetů (switche A, B, C, D, E, F x 2 mody).

Speciální pedalboardy a efekty budou prodávány zvlášť a ceny by se měly pohybovat okolo 55 eur za LM-4, cca 75 eur za LM-7 a asi 135 eur v případě LM-10, zatímco jednotlivé krabičky vyjdou na cca 25 až 60 eur podle konkrétního typu.

V současnosti dostupné efektové moduly pro systémy Biyang LiveMaster:

AS-151 Amp Switch Module
BT-151 Boost Module
PH-151 Phase Module
CO-151 Compressor Module
LP-151 Loop Module (ef. smyčka)
AD-151 Delay Module
AD-152 Delay Module
OD-151 Overdrive Module
CH-151 Chorus Module
DR-151 Delay Reverb Module
DS-151 Distortion Module
FL-161 Flanger Module
FZ-161 Fuzz Module
DI-161 Amp Simulator
DS-163 Crunch Module
OD-163 Overdrive Module
OD-162 Preamp Module
DS-162 Distortion Module
DS-164 Guv'nor Module
DS-165 Metal-End Module
FZ-162 Big Fuzz Module
TN-151 Tuner Module
TR-161 Tremolo Module

Tagy Biyang LiveMaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY