Přejít k hlavnímu obsahu
Daniel Polanský - Út, 04.03.2014 - 09:43

Modtone Speedbox: naliješ do ní litr a nevěříš svým uším

Na trhu se dá najít nepřeberné množství různých krabiček. Vybrat si mezi nimi je velmi obtížné. Nakonec jsem vsadil na ModTone Speedbox - zvukově úžasnou krabičku, k níž mám jen jednu výhradu. Do manuálu totiž zapomněli napsat jednu podstatnou věc k nastavení zvuku: "Hledej, šmudlo."

Předtím jsem dlouho hledal krabičku, která by mi sedla. Strávil jsem hodiny prohledáváním internetu. A ve výsledku všechny ty hodiny u počítače byly zbytečné. Tu pravou jsem našel úplně jinak. Jako zvukaři mí cestu zkřížil kytarista jedné zábavovky, u něhož jsem na podiu zaregistroval dvě zajímavé krabičky: jednu velkou, kterou jsem pokládal za multiefekt, a jednu malou.

Slyšel jsem je hrát všemožné písně napříč různými žánry, slyšel jsem výtečně znějící sóla. Měl jsem přitom celou dobu za to, že většinu efektů má na svědomí větší krabička. Opak byl pravdou, ta byla pouze dobrým delay multiefektem a všechny distortion efekty dělal pouze malý Speedbox. Zprvu jsem tomu nevěřil, všestrannost tohoto efektu mě totiž opravdu zaskočila.

Na ovládání Speedboxu slouží pouze kolečka Tone, Gain a Volume. Ovšem Tone i Gain jsou poměrně hodně citlivé a již malé otočení mění charakter zvuku. Hodně tedy záleží na nastavení komba.

Speedbox hraje v mnoha frekvencích a equalizací se zásadně změní výsledný zvuk, který ve výsledku využijete v blues, rocku, metalu, a tím pádem vlastně téměř v jakémkoli hudebním stylu. Sehnat v cenové kategorii kolem tisícovky lepší distortion krabičku je podle mého názory prakticky nemožné…

Tagy Modtone Speedbox Distortion
Bubeník v kapelách ADLA, doprovodná kapela největšího pěveckého sboru ČR Kampanela, Schola BiGy. Bývalý kytarista Scholy BiGy a bývalý baskytarista kapely ZSDZ.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY