Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Modernizovaná klasika ESP LTD AP-204

Firma ESP uvádí na trh novou sérii čtyřstrunných modelů baskytar nesoucích označení LTD AP-204. Edice vycházející z nestárnoucího konceptu Fenderu zastupuje v portfoliu značky nástroje s tradičněji pojatým designem, variabilním zvukem a moderní kombinací dvojice P/J snímačů, které doplňuje pasivní elektronika.

Pregnantní zvuk s pevnými basy a průraznými středy zajišťuje korpus z mahagonu, ke kterému je pomocí šesti šroubů připevněn javorový krk z jednoho kusu s pohodlným profilem ve tvaru U. Ten nese palisandrový hmatník s radiusem 400 mm, 21 jumbo pražci XJ, jednoduchými polohovými značkami a nultým pražcem o šířce 38 mm. Menzura je klasických 34 palců.

Struny jsou ukotveny v masivní a rychle nastavitelné kobylce LTD DB-4 a o ladění se starají uzavřené odlehčené strojky, což zlepšuje stabilitu basy při hře a minimalizuje přepadávání nástroje na hlavu. Veškeré kovové součásti včetně přítlačného kolečka pro struny G a D a misky výstupního jacku jsou provedeny v leštěném chromu.

Černý třívrstvý pickguard tvoří základnu pro střední půlený snímač ESP LDP, zatímco kobylkový single coil ESP LDJ je zapuštěn přímo do masivu těla. Oba snímače jsou ovládány potenciometry celkové hlasitosti, balance a duálním souosým potenciometrem pro nastavení basů a výšek (ABQ-2).

Baskytary ESP LTD AP-204 jsou modifikovanými nástupci populární a v současné době už nevyráběné řady ESP LTD Vintage 204 (viz. video). Pokud vás oslovil zvuk původních modelů a líbí se vám design série AP-204, tak si na novinky určitě zkuste zahrát. Basy budou nabízeny v úpravě Charcoal Metallic nebo v decentním transparentním laku Burgundy Burst za ekvivalent cca 400 dolarů a na evropském trhu se pravděpodobně objeví v průběhu června.

Tagy ESP

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY