Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 05.12.2019 - 00:01

Modelingové kombo Mooer Hornet White

Kompaktní digitální kombo Hornet z produkce čínské firmy Mooer Audio dostalo sourozence v podobě modelu Hornet White se skříní potaženou krémově bílou koženkou. Na rozdíl od předchůdce nabídne novinka rozdílné modelingové režimy zesilovačů, ke kterým navíc přibyly rejstříky pro baskytaru a akustiku, nechybí modul Bluetooth, možnost ukládání presetů nebo v dané cenové kategorii nadstandardně vybavená efektová sekce.

Retro design podporuje nejen tvar ochranné sítě reproduktoru s průměrem 6.5 palce a impedancí 4 ohmy, ale také na čelní straně umístěný velký rotační přepínač s podsvícením a krytkou „chickenhead“, pomocí něhož je možno vybírat z celkem devíti zvukových režimů (Clean1/2, OD 1/2/3, High Gain 1/2, Bass, Acoustic) inspirovaných aparáty Fender, Marshall, Two Rock, Mesa Boogie, Aguilar apod.

Předzesilovač je osazen potenciometrem gainu, třípásmovými korekcemi a hlasitostí fungující zároveň jako master koncové jednotky o výkonu 15 W. Efektová sekce s trojicí ovladačů Mod, Delay, Reverb poskytuje celkem devět předvoleb (chorus, phaser, vibrato, analogový, páskový, digitální delay a reverby room, plate, church) s nezávislými tlačítky pro nastavení tap tempa u modulací a dozvuků.

Po delším stisknutí spínače zapínajícího integrovanou ladičku je možno editovat celkovou hlasitost aparátu, funkce BT slouží k aktivaci Bluetooth receiveru, volit lze mezi uživatelskými mody Live či Preset a potěšitelné je, že výrobce zabudoval do hlavního panelu sice pouze diodový, ale dostatečně velký displej. K připojení externího zdroje audia slouží minijackový vstup Aux In a samozřejmostí je sluchátkový výstup.

Modelingové kombo Mooer Hornet White o rozměrech 290 x 173 x 255 mm a hmotností 2.9 kg napájí DC adapter 18V 2000mA, který je součástí balení. Evropská cena modelu by se neměla lišit od předchozí verze Hornet Black, jež je na českém trhu dostupná za cca 2700 Kč.

Tagy Mooer Mooer Hornet White
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY