Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 20.02.2018 - 00:01

Modelingová basová komba Fender Rumble Studio a Stage

Po kytarových modelingových aparátech Mustang GT dostaly u Fenderu prostor i jejich basové ekvivalenty v podobě komb Rumble Studio 40 a Stage 800 nabízející kromě virtuálních zesilovačů a efektové sekce také bezdrátové Bluetooth připojení a možnost editace jednotlivých presetů pomocí WiFi aplikace Tone App.

Oba modely, lišící se především výkonem (40 a 800 W), velikostí skříně a osazením - Studio 40 disponuje jedním desetipalcovým reproduktorem a výkonnější verze Stage 800 je vybavena dvojicí desetipalcových reproduktorů a vypínatelným výškovým tweeterem, nabízí identický preamp s emulacemi známých aparátů počínaje vintage Fender Bassmany z 50. let, přes klasické modely z let 70. a 80. až po moderní verze.

Kromě modelingové jednotky předzesilovače a simulátoru různých kabinetů zde najdeme také rozsáhlou efektovou sekci s modulacemi, dozvuky, oktavery, filtracemi, kompresorem, ekvalizací, looperem nebo synthem Octobot a stovka továrních presetů je doplněna stejným počtem uživatelských patchů.

Ovládání sestává z potenciometrů gainu, hlasitosti a třípásmových korekcí, jejichž nastavení se zobrazuje na barevném displeji, stejně jako editace a uložení dalších funkcí ovládaných pomocí encoderu a sedmi tlačítek. Díky integrovanému Bluetooth lze např. streamovat audio a cvičení s podkresem umožňuje i minijackový Aux In.

WiFi rozhraní a software Fender Tone App ulehčuje ovládání parametrů přes telefon nebo tablet, nechybí sluchátkový výstup, USB port, linkové XLR konektory nebo výstup pro externí reprobox. Ceny se na českém trhu pohybují okolo 10 000 Kč za Rumble Studio 40 a asi 22 000 Kč v případě větší verze Stage 800.

Tagy Fender Fender Rumble

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY