Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Minihumbucker Seymour Duncan PG pro Telecaster

Koncem sedmdesátých let vyrobila firma Seymour Duncan pro frontmana kapely ZZ Top Billyho Gibbonse humbuckerový snímač Pearly Gates s charakteristikou vintage snímačů PAF, kterými byl osazen Gibbonsův burstový Gibson Les Paul Standard '59. Nyní kalifornská společnost přichází s další variantou v podobě kobylkového minihumbuckeru Seymour Duncan Pearly Gates for Tele, jehož označení jasně napovídá, pro jaký typ kytar je novinka určena. Výrobce zároveň oznámil, že z kolekce Custom Shop přemísťuje do standardní série (bez čekací lhůty 6 až 8 týdnů) populární telecasterovský single coil BG1400, využívající dvoucívkovou konstrukci „Stack“.

Stejně jako klasický Pearly Gates, jehož název je odvozen od přezdívky Gibbonsova Les Paulu, má i telecasterovská varianta ve srovnání s původními předlohami PAF vyšší výstupní úroveň a hřejivější tlustší tón s důrazem na citlivost dynamické odezvy, což mimo jiné znamená, že při optimálně nastaveném zesilovači lze pouze silou úderu trsátkové ruky přecházet z čistého zvuku do decentně zkresleného crunche.

Pearly Gates for Tele využívá magnet Alnico 5, dodávající zvuku přirozený témbr a bohaté harmonické složky, odpor činí 18.1 kOhm a čtyřžílový kabel umožňuje rozepínání cívek, jejich paralelní režim a další způsoby zapojení. Minihumbucker, jehož design je příbuzný se snímači JB Jr., Little '59, Red Devil, PG for Strat CS nebo Lil' Screamig Demon, disponuje zvýrazněnými středy, přijemnými výškami a čitelnými hutnějšími basy, což z tohoto modelu dělá dobrou volbu i pro extrémně ostré exempláře Telecasteru.

Seymour Duncan BG1400 byl po tři desetiletí jednou ze stálic produktového katalogu firemního Custom Shopu. Oblibu tomuto kobylkovému snímači zajistil především transparentní, velmi muzikální projev, který vintage nástrojům zároveň dodal větší porci asertivity, a to bez ztráty typického twangu, který pro většinu hráčů na Telecaster patří mezi prioritní charakteristiky výsledného zvuku.

Nízkošumový singl BG1400 s magnetem Alnico 5 a odporem 29.2 kOhm má posílené basy, dostatek středů a lehce upozaděné výšky pro kulatější zvuk, který nabízí objemný tón s mírně komprimovaným, ale vyváženým atakem. Nízké úrovně šumu bylo dosaženo díky dvojici nad sebou umístěných cívek, čemuž odpovídá i čtyřvodičová kabeláž. Snímač je dodáván v černém provedení, vybírat je možno z verzí s logem nebo bez loga.

Oficiální cena minihumbuckeru Seymour Duncan Pearly Gates for Tele se v případě americké části trhu pohybuje těsně pod hranicí 130 dolarů, kobylkový telecasterovský single coil SD BG1400 vyjde na cca 120 dolarů.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan PG for Telecaster Seymour Duncan BG1400

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY