Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mikrofony Mackie řady EleMent

Firma Mackie je známým výrobcem mixážních pultů, monitorů, koncových zesilovačů a dalších audio jednotek, ale v jejím současném portfoliu doposud chyběla nabídka mikrofonů. Tento stav nyní mění nová série EleMent, která zahrnuje trojici finančně přívětivých modelů EM-C91, EM-89D a EM-USB, pokrývajících širokou škálu aplikací počínaje koncertní činností, přes studiovou práci až po podcasting apod.

Model EM-C91 představuje klasický dynamický mikrofon s kardioidní směrovou charakteristikou, masivním tělem o rozměrech 185 x 51 mm, frekvenčním rozsahem 50 Hz – 16 kHz, citlivostí -52 dB a impedancí 600 Ohm. Novinka zvládne ozvučení vokálu i akustických nebo elektrických nástrojů.

Velkomembránový kardiodní kondenzátor EM-89D s odolnou konstrukcí, phantomovým napájením 48 V a rozměry 155 x 48 mm je ideální volbou např. do domácího studia, kde zastane náběr zpěvových linek i nástrojů a může být použit také jako ambientní mikrofon. Oproti dynamické verzi se frekvenční odezva rozšířila na hodnoty 20 Hz až 18 kHz, citlivost činí -30dB a maximální hladina SPL dosahuje limitu 134 dB.

Varianta EM-USB s kondenzátorovou kapslí o průměru 14 mm, patternem Uni-D, minijackovým sluchátkovým stereo výstupem a portem USB-C je vybavena tlačítkem Mute, ovladačem gainu a hlasitostí pro přímý monitoring. Mikrofon pracuje v pásmu 30 Hz – 18 kHz, max. SPL činí 130 dB a součástí dodávky je také softwarový balíček s aplikacemi a plug-iny Pro Tools First, The Musician Collection nebo Essentials.

České ceny nových mikrofonů řady Mackie EleMent jsou následující: EM-89D – cca 1900 Kč včetně XLR kabelu, stojanového adapteru a převozního pouzdra, EM-91C – cca 2200 Kč včetně XLR kabelu a shockmountu, EM-USB – cca 4100 Kč včetně USB-C kabelu, stojanového adapteru a tříbodového desktopového stojánku.

Tagy Mackie Mackie EleMent

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY