Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mikrofonní systém Townsend Sphere L22 i jeho další vývoj přechází pod křídla Universal Audio

Kalifornská společnost Universal Audio, přední výrobce profesionálního nahrávacího audio hardwaru, softwaru a další studiové techniky, ohlásila akvizici značky Townsend Labs Inc. Hlavním důvodem této spolupráce bude zařazení modelingového mikrofonního systému Sphere L22 do portfolia Universal Audio a pokračování dalšího vývoje nejen daného mikrofonu, ale i ostatních nových produktů, využívajících technologie vyvinuté v dílnách UA a Townsed Labs.

Sphere L22 je modelingový mikrofonní systém, nabízející velmi přesnou emulaci zvukových charakteristik nejčastěji používaných velkomembránových mikrofonů. Systém se skládá z mikrofonu a softwaru pro platformy UAD-2, Apollo, Pro Tools (AAX DSP, AAX Native), Cubase, Nuendo, Studio One a obdobné DAW. S jedním mikrofonem Sphere L22 je možno v současné době použít virtuální verze celkem 34 známých mikrofonů s různými směrovými patterny.

Universal Audio spolupracuje s Townsend Labs od roku 2017, a to zejména na kolekcích mikrofonních modelů Ocean Way a Putnam pro Sphere L22. Díky této dohodě se zakladatelé společnosti Townsend Labs Chris Townsend a Erik Papp připojí k týmu UA a budou pracovat na vývoji nových mikrofonních produktů pod značkou UA.

„Mikrofon Sphere L22 je pro nás ideální platformou,“ řekl Bill Putnam, generální ředitel společnosti Universal Audio. „Díky bohatým zkušenostem firmy Universal Audio v oblasti modelingu různých vintage audio zařízení, a špičkové technologii modelování mikrofonů společnosti Townsend Labs, jsme připraveni přinést zákazníkům významné inovace v tomto rychle rostoucím segmentu profesionálního audio průmyslu.“

Kondenzátorový stereofonní model Sphere L22 může měnit typ vybraného mikrofonu i na již nahrané stopě a softwarový modul IsoSphere navíc disponuje emulací prostoru či akustických izolačních paravanů sE Reflexion Filter, Aston Halo, Kaotica Eyeball apod. S rozhraním Universal Audio Apollo lze dosáhnout extrémně nízké latence (cca 1.6 ms / 96 kHz), napájení je řešeno standardním fantomem 48 V. Česká cena se pohybuje pod hranicí 40600 Kč, součástí balení je kabel, odpružený mikrofonní držák, protiprachový kryt a kufřík.

Tagy Townsend Labs Townsend Sphere L22 Universal Audio

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY