Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mikrofonní all-in-one rekordery Zoom MicTrak M2, M3 a M4

Japonský Zoom uvedl na trh novou sérii přenosných 32bitových field rekorderů MicTrak, tvořenou modely M2, M3 a M4, které v kompaktní formě nabízejí vestavěný mikrofon, nahrávací jednotku i potřebnou konektivitu. Novinky disponují také zvukovou USB-C kartou (24/32-bit / 48 kHz), interním reproduktorem a přepracovanou kapslí, což z těchto systémů dělá flexibilní pomocníky nejen pro záznam v terénu.

Zoom MicTrak M2 vybavený stereo mikrofony X/Y má dvojici převodníků, podporuje soubory BWF a iXML, nahrávat je možné s rozlišením až 32-bit/96 kHz, mx. SPL je dáno limitem 135 dB, nechybí podsvícený monochromatický LCD displej a slot pro karty microSDXC s kapacitou až 1TB. Napájení obstarává standardní adapter, port USB, jenž umožňuje i přímé nahrávání do počítače či telefonu, nebo dvojice tužkových AA baterií s výdrží cca 11 hodin nepřetržitého provozu.

Zoom MicTrak M3, osazený směrovým shotgun mikrofonem s třemi volitelnými úhly záznamu (mono, 90°, 120°), je určen pro připojení ke kameře  využívá rozlišení 32-bit / 48 kHz a superkardioidní kapsle zvládne bez zkreslení signálu akustický tlak SPL do úrovně 133 dB. Na výběr jsou mody Dual Mono, Stereo nebo M/S. Pro úpravy je připraven software M3 Edit & Play (Mac, Windows), možnosti napájení i kapacita karty jsou identické jako u varianty M2.

Zoom MicTrak M4, představující vlajkovou loď dané edice, disponuje rozlišením záznamu 32-bit/192 kHz, barevným displejem a kromě stereofonního mikrofonu X/Y najdeme na bocích šasi také dva kombinované mic/line vstupy s fantomovým napájením 48V, což přináší možnost nahrávat ve čtyřstopém mono režimu.

Oproti menším sourozencům dostal M4 generátor časových kódů pro synchronizaci zvukového materiálu s videem (až 30D s přesností ±0.2 ppm), nechybí mini TRS vstup klipového mikrofonu a maximální hodnota SPL činí stejně jako u M2 135 dB. Energii opět dodává USB port, adapter a tentokrát čtyři AA baterie s výdrží 18 hodin provozu. Všechny modely jsou samozřejmě vybaveny také sluchátkovým minijackem.

Oficiální ceny modelů Zoom MicTrak M2 a M3 byly v případě americké části trhu nastaveny okolo hranice 200 dolarů, přičemž součástí balení je u verze M3 shockmount pro DSLR, stereofonní mini kabel a pěnový windscreen. Varianta MicTrak M4 vyjde na cca 400 dolarů.

Tagy Zoom Zoom MicTrak M2 Zoom MicTrak M3 Zoom MicTrak M4

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY