Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 04.08.2018 - 00:01

MIDI USB kontrolery Arturia KeyLab MkII

MIDI kontrolery z produkce firmy Arturia patří zaslouženě k nejoblíbenějším modelům na trhu a výjimkou by neměla být ani druhá generace série nesoucí označení KeyLab MkII, kterou tvoří dvojice profesionálních MIDI USB verzí vybavených 49 nebo 61 klávesami. Novinky zachovávají komplexnost předchozí řady a navíc přinášejí efektivnější ovládání plus inteligentní funkce převzaté z edice KeyLab Essential.

Flexibilitu zajišťují tři režimy - DAW umožňující ovládat nahrávací software, Analog Lab s dedikovanými tlačítky Category pro editaci stejnojmenné aplikace obsahující klasické synthové a klávesové zvuky z kolekce Arturia V a User představuje mod přizpůsobující architekturu KeyLabu pro ovládání libovolného zařízení. Kromě toho lze přes CV konektory ovládat i napětím řízené vintage synthy nebo moduly Eurorack.

Kvalita obou kontrolerů se odráží také v jejich mechanické konstrukci disponující 'semi-weighted' klaviaturou Arturia Pro-Feel s funkcí velocity, 16 multifunkčními podsvícenými odolnými pady, pevným a lehkým hliníkovým šasi a kovovými pitch-bend / modulačními kolečky.

Tlačítka Chord Memory a Chord Transpose nabízejí uložení až 16 vlastních akordů (každý s až 6 notami) a také generovat akordy podle daného tónu, nechybí 9 faderů a stejný počet klasických kontrolních potenciometrů, dostatečně přehledný displej, nahrávací sekce atd.

Konektivita sestává z DIN konektorů MIDI In/Out, trojice Aux vstupů, zdířek pro externí expression a sustain pedál, minijackového CV vstupu, čtyř CV výstupů (Pitch Out, Gate Out, Mod1, Mod2), USB portu a barelového konektoru pro adapter s napětím 9-12V.

MIDI USB kontrolery Arturia KeyLab MkII budou dodávány v černém nebo bílém provedení, evropské ceny se mají pohybovat okolo 450 eur za verzi s 49 klávesami a větší model vyjde na cca 500 eur. Součástí balení jsou i softwary Analog Lab 3, Piano V2 a DAW aplikace Ableton Live Lite.

Tagy arturia Arturia KeyLab MkII

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY