Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

MIDI kontroler Arturia KeyStep 37

Firma Arturia inovovala populární kontroler KeyStep, kombinující keyboard, sekvencer a arpeggiator. Pokročilejší verze KeyStep 37, držící si stále příznivou cenovku, nabídne oproti předchůdci rozšířenou klaviaturu s přiřazenými diodami, vylepšené ovládání, LED displej, nové patterny, editační funkce a další prvky. Součástí je také software Ableton Live Lite.

Základem je klaviatura Slimkey s 37 rychlostně citlivými klávesami vybavenými funkcí aftertouch a integrovaný 64krokový sekvencer s osmihlasou polyfonií pro každý krok disponuje 8 uložitelnými patterny a nahrávací jednotkou s režimi Mono a Overdub. U arpeggiatoru lze kromě jiného volit časový mod Walk nebo režim Pattern generující náhodný opakující se vzorek postavený na základě hraných not, čímž je možno vytvářet okamžité sekvence, melodie a basové linky.

Přibyla sekce Chord s 11 předdefinovanými akordy hranými jedním prstem a připraven je i slot pro vlastní akord. Čtveřice navázaných ovladačů určují počet not obsažených v akordu, jejich dynamiku a také načasování funkce Strum se synchronizací podle tempa. Knoby pro ovládání softwarových a hardwarových nástrojů lze mapovat do 4 bank se stejným počtem MIDI CC čísel, což celkem nabízí 16 přiřaditelných parametrů.

Režim Scale dává na výběr z pěti stupnic (chromatická, bluesová, dur, moll a definovaná uživatelem), nechybí transpozice, posun v oktávách nebo modulační a pitch-bend proužky. Konektivita sestává z USB portu, zdířky externího sustain pedálu, dvojice minijackový Sync konektorů, DIN zdířek MIDI In, Out a tří CV výstupů Mod, Gate, Pitch. Volba zdroje synchronizace s mody Internal, USB, MIDI, Sync In je řešen pomocí dvou posuvných přepínačů.

Flexibilní a kompaktní MIDI kontroler Arturia KeyStep 37 o rozměrech 550 x 147 x 35mm a hmotnosti 1.6 kg je dostupný za cenu pohybující se pod hranicí 4400 Kč. Společně se zmíněnou licencí k aplikaci Ableton Live Lite, je součástí balení i adapter a USB kabel.

Tagy arturia Arturia KeyStep 37

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY