Přejít k hlavnímu obsahu
Mars dokázal ve svých dvaasedmdesáti letech připravit tvrdou desku se solidním materiálem. | Foto: Casey Hugelfink (Flickr)
Mars dokázal ve svých dvaasedmdesáti letech připravit tvrdou desku se solidním materiálem. | Foto: Casey Hugelfink (Flickr)
Petr Adamík -

Mick Mars na sólovém debutu ukazuje svou jinou hudební stránku

Už je tomu více než rok, co Mick Mars za zvláštních okolností odešel ze své domovské kapely. Mötley Crüe s Johnem 5 na pozici kytaristy koncertují dál a údajně tvoří a natáčejí skladby pro nové album. Jako první se ale hlásí o slovo „odpadlík“ Mick Mars s albem trefně pojmenovaným The Other Side Of Mars.

Mars byl vždy považován za nejmuzikálnějšího člena Mötley Crüe, a tak není divu, že jeho odsun u fanoušků vyvolal značnou dávku nevole. Celý spor má podivnou příchuť a je zřejmé, že se podepsal i na materiálu, který Mars pro svou sólovou desku připravil.

Zapomeňte na Mötley Crüe, Mick Mars se na své první sólovce vydal jinou cestou, tvrdší a temnější. To pocítíme hned v úvodní skladbě a pilotním singlu Loyal To The Lie. Ano, Marsův styl a zvuk kytar tam je a poznáte jej během vteřiny, ale celkově se nacházíme na hodně heavy území. Drsné a nekompromisní kytary nabídne i následující Broken On The Inside. Ta dokáže solidně nakopat zadky a v refrénu, jenž je sám o sobě dosti nahněvaný, ještě zrychlí. Vtipný je pak závěr, kdy se skladba přerušuje a vy máte pocit, že se vám pokazil přehrávač. 

V Alone se vše trochu zklidní a dobrou práci odvádí zpěvák Jacob Bunton. Ten zpívá ve většině skladeb, ve dvou (Killing Breed a Undone) se pak za mikrofonem objeví Brion Gamboa. Buntonův hlas je nicméně zajímavější, ostatně své kvality už potvrdil například v projektu Adler někdejšího bubeníka Guns N'Roses Stevena Adlera. 

Balada Memories je vcelku rozvláčná, ale hrozící nudu naštěstí přeruší těžká a zároveň chytlavá Right Side Of Wrong s typicky marsovským sólem. V povedeném refrénu Ready To Roll pak přeci jen slyšíme jemné ozvěny kytaristovy bývalé kapely. Svůj typický sound, kytarové umění a bluesové základy Mars předvede v závěrečné instrumentálce L.A. Noir.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Dle prohlášení Mötley Crüe už prý Mars v důsledku své nemoci nezvládá hru na kytaru. Album The Other Side Of Mars tuto teorii popírá, i když jak víme, ve studiu se dají dělat divy. Ať už je to jak chce, nechme je, ať si spory řeší mezi sebou sami a my se věnujme muzice. Mars dokázal ve svých dvaasedmdesáti letech postavit schopný tým (v sestavě najdeme vedle zmiňovaných také například bubeníka Raye Luziera z Korn) a připravit tvrdou, moderně znějící desku se solidním materiálem. A teď už jsou na řadě Marsovi bývalí spoluhráči.

Mick Mars - The Other Side Of Mars

Mick Mars – The Other Side Of Mars

1313 LLC, 00:39:00

metal/rock

70 %

Tagy Mick Mars Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY