Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mexický Fender Jimi Hendrix Stratocaster 2018

Po exkluzivním modelu Hendrix Voodoo Child Strat z produkce Custom Shopu přichází Fender s finančně přívětivější verzí signované série zaštítěné jménem tohoto kytaristy. Nástroj z ročníkové řady 2018 nese označení Fender Jimi Hendrix Stratocaster, výrobu zajišťuje továrna v mexické Ensenadě a stejně jako u varianty Voodoo zde najdeme reverzně usazený kobylkový snímač.

K olšovému korpusu chráněného polyesterovým lakem je pomocí šroubovaného spoje doplněného kovovou destičkou s gravírovaným nápisem Authentic Hendrix a kytaristovou siluetou připevněn krk z jednoho kusu javoru s pohodlným C-profilem a velkou reverzní hlavicí používanou především u Stratocasterů ze 70. let.

Javorový hmatník o radiusu 9.5 palce je osazen 21 středně silnými pražci medium jumbo a ořech ze syntetické kosti má šířku 42 mm. Chromovaný hardware sestává z klasického vibrata Synchronized ukotveného k tělu 6 vruty, firemních vintage strojků, srážeče strun E, A a samozřejmě typické vaničky výstupního jacku.

Kytara využívá trojice single coilů American Vintage '65 Gray-Bottom Strat s opačným vinutím cívek a reverzně usazeným kobylkovým snímačem. Díky těmto úpravám se Strat zvukově více přiblížil původním předlohám – levoruký Hendrix používal standardní modely Stratocasterů, u kterých pouze přehodil řazení strun, takže vinutá struna E byla šikmo uloženým singlem snímána blízko u kobylky, což mělo vliv na perkusivnost a barvu tónu. Elektronika montovaná do třívrstvého pickguardu nabízí pětipolohový nožový switch, společnou hlasitost a dvojici tónových clon pro střední a krkový snímač.

Mexický Fender Jimi Hendrix Stratocaster 2018 se už začíná objevovat v evropské distribuci, ceny na českém trhu se pohybují okolo 20 700 Kč za verzi v odstínu Olympic White a modely v transparentním třítónovém Sunburstu nebo fialovém laku Ultra Violet (limitovaná edice) byly nastaveny pod hranicí 22 900 Kč. Nástroje jsou dodávány s luxusním polstrovaným pouzdrem.

Tagy Jimi Hendrix Fender Stratocaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY