Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 18.10.2020 - 00:01

Mexický Fender 60th Anniversary Road Worn Jazz Bass

V jednom z rozhovorů, týkajících se výročního USA modelu 60th Anniversary Jazz Bass, naznačil viceprezident Fenderu Justin Norvell, že by se na trhu měla objevit také levnější mexická verze tohoto etalonu. Kalifornská značka nyní informaci potvrdila uvedením relic varianty Fender Road Worn Jazz Bass, která ctí konstrukci originálu, ale přidává některé modernější prvky převzaté z nástrojů vyráběných v druhé polovině šedesátých let.

Olšový korpus krytý nitro lakem doplňuje šroubovaný krk z jednoho kusu javoru opatřený pohodlným profilem Mid '60s C, hmatník z odolného dřeva pau ferro o radiusu 9.5 palců nese 20 středně silných pražců medium jumbo, ořech ze syntetické kosti má šířku 38 mm a menzura činí standardních 34 palců.

Nástroj využívá dvojici single-coilových snímačů 60th Anniversary Jazz Bass SC nabízejících transparentní, čitelný a průrazný tón. Ovládání sestává ze dvou duálních souosých potenciometrů, u nichž chromované centrální segmenty nastavují hlasitost a černé prstence tónovou clonu jednotlivých snímačů.

Použita byla jednoduchá, lety osvědčená kobylka s pěti kotvícím vruty, osazená válečkovými závitovými kameny, do hlavice jsou vsazeny ladicí vintage strojky s patinovaným povrchem, otevřenými reverzními mechanikami a třílistými rondely. Čtyřvrstvý želvovinový pickguard odkazuje na starší modely JB přiznanými otvory pro plechový snímačový kryt a oporku prstů.

Fender Road Worn Jazz Bass, jehož rodištěm je továrna v mexické Ensenadě, má být dostupný v patinovaných ručně vytvářených relic úpravách Road Worn Firemist Silver, Olympic White nebo 3-Color Sunburst. Česká cena modelu byla nastavena na cca 37000 Kč včetně kvalitního polstrovaného pouzdra.

Tagy Fender Fender 60th Anniversary Road Worn Jazz Bass
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY