Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 25.10.2021 - 00:01

Metalová mašina Cort X500 Menace

Korejský Cort přidal do nástrojové kolekce řady X nový šestistrunný model kytary s označením X500 Menace, představující další variaci na do heavy metalových vod směřujícího moderního superstratu. Tomu odpovídají agresivně pojaté kontury těla, připomínající sérii Ibanez RGD kombinovanou s kytarami Solar, proměnlivý radius hmatníku, tremolo Floyd Rose a v neposlední řadě také kvalitní humbuckery Seymour Duncan se silným výstupem schopným řádně nakrmit vstupní obvody aparátu.

Základ tvoří průchozí krk lepený ze sedmi vrstev javoru, purpleheartu a panga panga, k němuž jsou připojena mahagonová korpusová křídla a dostatečnou porci vyšších frekvencí dodává zvuku javorový top. Hmatník z ebenu, do kterého je zapuštěno 24 masivních jumbo pražců, má proměnlivý radius v rozsahu 12 až 16 palců a orientaci usnadňují bodové značky zapuštěné do hmatníkové hrany.

Dive bombing a další techniky ohýbání tónu zajišťuje dvouzvratné uzamykatelné vibrato Floyd Rose 1000 se šroubovací hřídelí a zámky nultého pražce širokými 43 m, reverzně situovaná hlavice je osazena firemními ladicími strojky, které jsou stejně jako ostatní hardware provedeny v černém chromu.

Nadstandardní pozornost byla věnována také elektronice, sestávající z nadupaného kobylkového trembuckeru Seymour Duncan Nazgul, opatřeného velkým keramickým magnetem, a krkového typu Seymour Duncan Sentient s vyváženým charakterem schopným detailně reprodukovat jak čisté rejstříky, tak i high-gainová sóla. Snímače jsou ovládány potenciometry společné hlasitosti plus tónové clony s kondenzátorem Mylar a třípolohovým nožovým přepínačem.

Superstrat X500 Menace, který firma Cort sice poprvé představila už začátkem letošního roku, ale do celosvětové distribuce se dostává až nyní, je dostupný ve stylovém matném laku Satin Black a v továrně jej seřídili na „devítkové“ struny D'Addario EXL120. Oficiální cena se v případě české části trhu pohybuje pod hranicí 23000 Kč.

Tagy Cort Cort X500 Menace

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY