Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 21.03.2020 - 08:00

Mesa Boogie Dual Rectifier vs. 13 modelerů

Kytarové hlavy Mesa Boogie Dual/Triple Rectifier patří mezi nejoblíbenější high-gainové zesilovače na trhu. Katalog firmy obsahoval svého času řadu modelů této série, která nyní kromě známých 100/150 W variant zahrnuje aparáty Mini-Rectifier 25 a Recto-Verb 25. Mimořádného úspěchu edice Rectifier si samozřejmě povšimli také výrobci digitálních modelerů a v drtivé většině některou z verzí Rectifieru ve svých simulátorech nabízejí.

Přiložené video demonstruje zvuk celkem 12 softwarových emulací plus rackového digitálu značky Fractal Audio a srovnává jejich charakter s reálnou předlohou v podobě tříkanálového zesilovače Mesa Boogie Dual Rectifier zapojeného do load boxu Fractal X-Load s využitím IR emulace kabinetu Mesa Boogie Recto 4x12.  

Společně s šestistrunným Schecterem Diamond byl použit třetí kanál (mod Modern) aparátu a pro test byly vybrány následující emulátory: preset z Fractal Audio Axe Fx III, Line 6 Helix Native, IKM Amplitube 4, Kazrog Thermionik, Overloud TH3, NI Guitar Rig 5, Peavey Revalver 4, Studio Devil Amp Modeler Pro, Positive Grid Bias Amp, Line 6 Pod Farm 2, Brainworx Mega Dual, Audified AmpLion Pro a Lepou Lecto. Pokud je pro vás záznam příliš dlouhý, tak v čase cca 12:30 min. startuje rychlá a přehledná rekapitulace.

Tagy mesa boogie Mesa Boogie Dual Rectifier
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY