Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mattelovská kolekce Hot Wheels z Fender Custom Shopu

Fenderův Custom Shop letos chrlí jednu novinku za druhou – po širší sérii Prestige a řadě Annual Collection přicházejí zkušení Master Buildeři s další edicí, nesoucí tentokrát název Hot Wheels. Velkolepě pojatá kolekce zahrnuje celkem 16 nástrojů, tvořených speciálními modely Stratocasterů, Telecasterů, Jaguaru, extravagantní Katany a také dvojicí baskytar Precision. Všechny verze jsou opatřeny různými grafickými prvky, nechybí netradičně řešená elektronika, bezpražcová basa nebo superstraty s vibratem Floyd Rose.

Na produktové linii, využívající výběrové materiály a špičkový hardware i snímače (Curtis Novak, Seymour Duncan, EMG, FCS – Josefina Campos atd.), Fender spolupracoval s hračkářskou společností Mattel, což se otisklo v designu modelů inspirovaných klasickými autíčky Hot Wheels. Série HW je tak nepřímým pokračovatelem loňské úspěšné kolekce FCS Surf Green With Envy, jejímž společným jmenovatelem byla pro značku tradiční světle zelená barva.

„Jsme poctěni, že můžeme spolupracovat s firmou Mattel na uvedení kolekce Hot Wheels do života,“ řekl Mike Lewis ze společnosti Fender. „Již léta čerpáme inspiraci z automobilového průmyslu a s tak jedinečným pojetím autíček byla značka Hot Wheels vždy partnerem snů. Každý Master Builder našeho Custom Shopu vytvořil svou vlastní kytaru a my se nemůžeme dočkat, až lidé po celém světě uvidí tyto sběratelské exempláře.“

Hot Wheels není první spoluprací obou značek – v minulém roce se výrobci setkali při práci na novém filmu Barbie: Big City, Big Dreams, a Fender přidal do své edukační aplikace Play také dvě původní skladby z tohoto dětského animovaného snímku: See You At The Finish Line a Before Us.

„Autíčka Hot Wheels byla součástí dětství snad každého člena našeho týmu, stejně jako kytary, takže dostat příležitost vytvořit jedinečné nástroje inspirované některými z našich oblíbených autíček byl sen,“ přibližuje pozadí vývoje této edice kytarář Dennis Galuszka.

Přehled kytar a baskytar ze série Fender Custom Shop Hot Wheels

Stratocastery

Hot Wheels Mod Rod Strat – barevná úprava: Dark Blue with Gold Leaf Competition Stripes
Hot Wheels Twin Mill Strat – barevná úprava: Floral Blue
Hot Wheels Bull Whip Strat – barevná úprava: Hot Wheels Chrome Vinyl Wrap
Hot Wheels Deora Strat – barevná úprava: Blue Sparkle
Hot Wheels Mad Manga Strat – barevná úprava: Magenta Sparkle
Hot Wheels Night Shifter Strat – barevná úprava: Hot Wheels Red
Hot Wheels Muscle Bound Strat – barevná úprava: Metallic Cadillac Green
Hot Wheels Baja Truck Strat – barevná úprava: Grey with Mint Green Striping

Telecastery

Hot Wheels Mod Rod Tele – barevná úprava: Burnt Orange with Pinstriping by Pamelina H
Hot Wheels Fast-Bed Hauler Tele – barevná úprava: Taos Turquoise
Hot Wheels Night Shifter Tele – barevná úprava: Pearl White with Red Competition Stripes
Hot Wheels Rip Rod Tele – barevná úprava: Hot Wheels Blue

Katana

Hot Wheels Bad to the Blade Katana – barevná úprava: Black Sparkle with Orange and Teal Green Trim

Jaguar

Hot Wheels Rip Rod Jaguar – barevná úprava: Black with Red Competition Stripes

Precisiony

Hot Wheels Bone Shaker Precision Bass – barevná úprava: Flat Black with Bone Shaker Graphic
Hot Wheels Night Shifter Fretless Precision Bass – barevná úprava: Black with Blue Competition Stripe

Každý z modelů řady Fender Custom Shop Hot Wheels je dodáván s popruhem, sadou trsátek Hot Wheels, pevným stylovým pouzdrem, certifikátem pravosti a také autíčkem Mattel Hot Wheels, jímž byl konkrétní nástroj inspirován. Oficiální americké ceny startují na částce 10500 dolarů. Jednotlivé kousky demonstruje přiložené video.

Tagy Fender Fender Custom Shop Hot Wheels

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY