Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 11.07.2020 - 08:00

Marty Friedman a nový Fender MIJ Modern Series Telecaster

Japonská divize Fenderu zahájila sériovou výrobu humbuckerového Telecasteru ze série MIJ Modern, jehož zvukové vlastnosti demonstruje na firemním videu kytarista Marty Friedman, excelentní shredder a v letech 1990 až 2020 také člen thrashmetalových Megadeth. Friedman je sice stále továrním hráčem firmy Jackson, která mu postavila signaturu MF-1, nicméně spojitost s Fenderem není zase tak překvapující, protože značka založená Groverem Jacksonem patří v současné době pod křídla koncernu FMIC (Fender Musical Instruments Corporation).

Kromě zmíněného nástroje je edice MIJ Modern zastoupena verzemi HSS Stratocaster, HH Stratocaster, SSS Stratocaster, SS Telecaster, HH Jazzmaster a Jazz Bass. U čistě humbuckerových provedení byl vynechán pickguard, single coilové kytary jsou osazeny snímači Fender Noiseless 4. generace, spoj korpusu a krku se subtilnějším profilem je ergonomicky tvarován a hmatník má proměnlivý radius 9.5 až 14 palců. Z dostupných informací zatím není zřejmé, zda se tato produktová kolekce dostane i na evropský trh.

Tagy Marty Friedman Fender Fender MIJ Modern Series Telecaster
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY