Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 24.07.2015 - 00:01

Marshall London: smartphone pro audiofily

Legendární britská značka Marshall se rozhodla pro velmi netradiční a z marketingového hlediska také poměrně odvážný krok. Dceřiná divize Marshall Headphones totiž uvedla na trh smartphone s označením Marshall London, jehož hlavní předností je kromě řady příjemných vychytávek především špičkové podání zvuku.

Design telefonu ctí tradiční styl Marshallu s jeho typickými prvky - spodní části dominuje logo značky, rámeček okolo displeje je zvýrazněn typickou bílou linkou, boční kolečko hlasitosti i tlačítko M (rychlý přístup k audiu) umístěné společně se sluchátkovými výstupy na horní hraně jsou ve zlaté barvě, zadní strana a boky imitují koženku a vtipnou perličkou je nápis Long Live Rock 'N' Roll na baterii.

Smartphone s HD IPS displejem z odolného skla Gorilla Glass 3 o úhlopříčce 4.7 palce je osazen čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 410 1.2 GHz, 2 GB RAM a interním úložištěm s kapacitou 16 GB, rozšiřitelným pomocí microSD karet.Do výbavy zařízení využívající upravený operační systém Android Lollipop 5.02 patří samozřejmě dvojice fotoaparátů (hlavní 8 MPx, přední 2 MPx), Bluetooth ve verzi 4.1 BLE aptX, GPS, WIFI a také LTE. Kapacita vyměnitelné Li-Ion baterie činí 2 500 mAh.


Čím se však Marshall London výrazně odlišuje od konkurence je nadstandardně pojatý hudební přehrávač s programovatelným pětipásmovým grafickým ekvalizerem, který z důvodu zachování výborné kvality reprodukce disponuje samostatným procesorem. V audio obvodu se nachází rozbočovač Wolfson WM8281, jenž umožňuje přehrávat buď jednu skladbu do dvojice sluchátkových výstupů, nebo dvě různé skladby do každého výstupu se samostatnou hlasitostí.

Pro přímý poslech je London vybaven dvojicí speciálních reproduktorů (13 mm x 18 mm) s upravenou citlivostí a modifikovaným průběhem basového pásma a pro nahrávání zde najdeme dva MEMS mikrofony s aktivním potlačením šumu a 4 kanálový rekordér LoopStack (44 KHz/16 bit).

K telefonu jsou mimo adapter dodávána také sluchátka Marshall Mode a zvukoví experimentátoři využijí hudební aplikaci DJ-App. Marshall London se na trhu objeví v druhé polovině srpna a jeho cena pro USA byla stanovena na cca 580 dolarů.

Tagy Marshall
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY