Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová -

Marienbad film festival hudebníky zve na workshop, koncerty i klipy

Právě rozjetý 4. ročník Marienbad Film Festivalu věnuje opět značný prostor i hudbě, nejen v rámci koncertů, ale také přednášek a poslechovek. Návštěvníci se mohou těšit na sety DJ Sestry, Katarzie, experimentální dvojice Zabelov Group, +-0, Market, Kittchena s Aid Kidem a slovenského hudebníka a producenta Isamy Zinga aka Pjoniho, na hudební audiovizuální pořady a workshop elektronické hudby. Samozřejmě nemohou chybět filmy a dokumenty.

Čtvrtek 29. srpna: Come In To My Time And See Me

Klipové panorama z celého světa puštěné v podobě filmu, který nepřerušuje výklad ani žádné další pauzy. Jednotlivá hudební videa tvoří (snad) ucelený příběh, který bude asi každý z diváků vnímat trochu jinak, z odlišného úhlu, z vlastní perspektivy. Pásmo hudby a obrazu je možné na kterémkoli místě opustit a podobně tak se do něj zase vrátit. I tato vysoce individuální „opatření“ utvářejí různé podoby příběhu, který nikdo z přítomných neprožije úplně stejně jako jeho soused. Výběr klipů probíhá v režii šéfredaktora časopisu Full Moon Michala Pařízka.


Pátek 30. srpna: To se mi snad jen zdá... – debata nad hudebními klipy z doby ČSSR

Podivné kostýmy, příšerný make-up a často kostrbatě angažované poselství, to vše ve spojení s legračními tanečními pohyby a nezbytným playbackem. Hudební klipy z doby někdejší ČSSR jsou samostatným žánrem i kapitolou, často humornou a občas dokonce tragickou, ale ani v této době nevznikal pouze kýč nebo odpad. Komentovaná debata nad hudebními klipy domácí provenience převážně z osmdesátých let minulého století bude příspěvkem k letošnímu výročí třiceti let od sametové revoluce, nad obrazy písní smutných, veselých i absurdních budou hovořit např. Katarzia, Karel Veselý a další. Pořadem provede opět Michal Pařízek, přičemž seznam klipů je tajný a neznají ho ani debatující.


Sobota 31. 8.: Workshop elektronické hudby

Jak na elektronickou hudbu pod vedením Aid Kida a Isamy Zinga.

Další informace naleznete na www.marienbadfilmfestival.com

Tagy Marienbad film festival

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je editorkou pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava a zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články kromě Frontmana naleznete také v Harmonii, Full Moonu, Sparku, Lidových novinách aj. Působila na pozici Head of…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY