Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Luxusní strat Suhr Pete Thorn Signature Standard HSS

Famózní kytarista a populární youtuber Pete Thorn je jedním z prvních továrních hráčů značky Suhr, která nyní uvádí na trh jeho další podpisový model stratu s označením Pete Thorn Signature Standard HSS. Nástroj je nově vybaven speciálním humbuckerem, vzdáleně připomínajícím design snímačů FilterTron firmy Gretsch či jejich obdob vyrobených v dílnách značek Lollar, Seymour Duncan, SoloDallas apod. Samozřejmostí jsou výběrové materiály, hardware i bezchybné zpracování, což se přirozeně odrazilo také na ceně.

Krk lepený ze dvou kusů olše doplňuje tepelně upravený javorový šroubovaný krk s profilem Pete Thorn 60's Soft V (síla na 1. a 12. pr. 0.83 a 0.91 palce), nesoucí hmatník z ebenu opatřený proměnlivým radiusem 10 – 14 palců, pro komfortní hru akordů i sólových partů. K dispozici je 22 silnějších jumbo pražců z nerezové oceli a ořech ze směsi Tusq má šířku 43 mm.

Struny kotví ve dvoupivotovém vibratu Wilkinson WVS-130 s masivními uzamykatelnými kameny přispívajícími k celkové rezonanci a sustainu tónu, ladění zajišťují firemní uzamykatelné strojky s odstupňovanou délkou centrálních hřídelí. Veškeré kovové součásti dostaly chromovaný povrch.

Zvuk přenáší zmíněný nový kobylkový humbucker Thornbucker II osazený magnetem Alnico II, vyznačující se hřejivým čitelným tvukem, jenž se dobře pojí s dvojicí single coilů Suhr V63 usazených do hybridního pickguardu v černém nebo želvovinovém provedení. Ovládání tvoří potenciometry společné hlasitosti, tónové clony a pětipolohový nožový přepínač.

Oficiální cena modelu Suhr Pete Thorn Signature Standard HSS v barvách Inca Silver, Graphite Metallic, Garnet Red nebo Ocean Turquoise byla nastavena okolo 3650 dolarů včetně kvalitního pevného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků.

Tagy Suhr Suhr Pete Thorn Signature Standard HSS

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY