Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 29.05.2021 - 00:01

Luxusní Ibanez JCRG2103 J. Custom

Nástroje Ibanez řady J. Custom jsou vyráběny japonskými masterbuildery a patří k tomu nejlepšímu, co může značka zákazníkům nabídnout. Zkušení řemeslníci z dílen FujiGen Gakki a Sugi Musical Instruments Ltd., kteří od roku 1996 navazují na práci svých kolegů z kalifornského Custom Shopu, přispěli do letošního produktového katalogu firmy Ibanez speciální edicí JCRG2103 J. Custom, vyznačující se špičkovým zpracováním, výběrovými materiály a kvalitními komponenty.

Na základně korpusu z afrického mahagonu je nalepen top z exoticky působícího javoru zdobeného zlatou pryskyřicí. Tuto úpravu najdeme také na hlavici šroubovaného krku s profilem RG J. Custom Wizard (síla na 1. pr. 18 mm, na 12. pr. 20 mm), lepeného ze dvou kusů odolného dřeva wenge proloženého plátem purpleheartu.

Ebenový hmatník opatřený plochým radiusem 430 mm nabízí 24 jumbo pražců Jescar EVO Gold, hrany s lumiscenčními značkami lemuje tenká výložka a pro poziční intarzie byla zvolena modrá pryskyřice ladící s povrchovou úpravou topu. Hardware sestává ze spolehlivého uzamykatelného vibrata Edge s roztečí strun 10.8 mm, zámků nultého pražce Top-Lok III širokých 43 mm a osvědčených strojků Gotoh SG381. Kovové součásti jsou kryty vrstvou zlatého chromu.

Kytara disponuje dvojicí pasivních humbuckerů DiMarzio s Alnico magnety – kobylkovým Tone Zone a krkovým typem Air Norton, které jsou ovládány třípolohovým nožovým switchem, společnou hlasitostí, tónovou clonou a páčkovým mini přepínačem aktivujícím vnitřní cívky obou snímačů. Zvolené řešení poskytuje celkem šest různých konfigurací a kovové krytky potenciometrů jsou lehce zapuštěny do topu těla.

Edice Ibanez JCRG2103 J. Custom v exkluzivním modrém laku Lander Blue Turquoise je dodávána společně s pevným pouzdrem, servisními klíči a popruhovými zámky Gotoh. Nástroj byl v továrně seřízen na struny D'Addario EXL120, oficiální cena se pohybuje okolo 7000 dolarů.

Tagy Ibanez Ibanez JCRG2103 J. Custom
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY