Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 09.04.2020 - 00:01

LR Baggs Soundscape: IR emulace akustické kytary

Vytváření otisků zvuku reálného nástroje pomocí technologie IR impulsů bylo doposud vyhrazeno především elektrickým kytarám. Tuto hegemonii ukončuje sestava tvořená pedálovým modelem Soundscape a aplikací Acoustic Live od firmy LR Baggs, která je určena speciálně pro tvorbu profilů akustických kytar.

Základem celého systému je proprietární technologie Voiceprint, kterou vývojový tým LR Baggs společně se zakladatelem firmy Universal Audio Jonathanem Abelem cizeloval tři roky. Voiceprint používá algoritmy analyzující zvuk kytary včetně dynamiky, ataku apod., a poté je uloží do zvolených presetů v pedálu.

U každého samplu je navíc detekována konkrétní rezonanční frekvence daného nástroje, způsobující v některých případech zpětnou vazbu. Vzorek s touto frekvencí je nahrán do tzv. Anti-FB profilu, navázaného na jeden z ovladačů Soundscapu, takže uživatel může vazbu rychle eliminovat.

K samotnému pedálu se zmíněným parametrem Anti-FB, blendem (Voice), dvojicí footswitchů, ef. smyčkou atd., je při nahrávání vzorku nutno připojit telefon s aplikací Acoustic Live a pak už stačí jen poklepat prstem na ozvučnici kytary v blízkosti kobylky a zahrát několik akordů a tónů v různém oktávovém rozsahu. Celý proces přibližuje jedno z videí pod textem

LR Baggs Soundscape je zařízení, které posunuje laťku digitalizace nástrojového signálu zase o kousek výš a mezi ostatními profilery se rozhodně neztratí. Novinka, potvrzující výsadní postavení LR Baggs na poli snímacích systémů pro akustické nástroje, by měla na trh dorazit s cenovkou pohybující se okolo 400 dolarů.

Tagy LR Baggs LR Baggs Soundscape

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY