Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 12.03.2020 - 00:01

LP Standard a akustický J-45 Gibson Slash Collection

Slash má u Gibsonu výsadní pozici ambasadora značky, což mimo jiné znamená, že v jeho případě nešetří nashvillský výrobce energií a snaží se této kytarové personě vycházet maximálně vstříc. Důkazem jsou další signované modely kytar, tentokrát zahrnuté do edice Slash Collection a tvořené Les Paulem Standard ve čtyřech povrchových úpravách a akustikou J-45 Standard, jež bude nabízena ve dvou burstových odstínech.

U klasického Les Paulu nelze z hlediska lety osvědčené konstrukce a použitých materiálů očekávat nějaké převratné změny a výjimkou není ani Slash Collection Les Paul Standard, držící se tradiční celomahagonové koncepce s palisandrovým hmatníkem a javorovým topem korpusu, který ovšem disponuje rovnoměrným a hustým fládrováním v kvalitě AAA.

Kytary využívají dvojici signovaných humbuckerů Gibson “SlashBucker” s černou nebo černobílou (zebra) kombinací cívek, ručně kompletovaná elektronika sestává z třípolohového switche, samostatných hlasitostí a tónových clon opatřených výběrovými kondenzátory typu orange drops. Stejně jako u většiny Les Paulů byla použita kobylka tune-o-matic ABR-1 s hliníkovým struníkem stopbar a vintage ladicí strojky s plastovými rondely.

Slash Collection J-45 Standard představuje první Slashovu akustickou signaturu, která oproti konvenčním modelům J-45 prošla několika modifikacemi. Krk dostal profil Round C, radius hmatník byl zvětšen na 16 palců a pro ozvučení byl vybrán špičkový snímací systém LR Baggs VTC.

„Práce s novým týmem Gibsonu na vývoji nástrojů z mé nejnovější kolekce byl opravdu vzrušující. Kvalita i pozornost věnovaná nejrůznějším detailům se posunula na další úroveň a tyto kytary skutečně odrážejí to, na co hraji živě a ve studiu. Myslím, že kytaristé budou inspirováni tím, co jsme dali dohromady,“ okomentoval Slash evoluci jeho nové série.

Všechny nástroje z edice Gibson Slash Collection nesou kytaristovo logo a podpis, součástí dodávky je pevné pouzdro, certifikace, trsátka, popruhové zámky a další doplňky. Cena modelu Slash Collection Les Paul Standard v transparentních lacích November Burst, Appetite Burst, Vermillion Burst nebo Anaconda Burst byla nastavena na cca 3000 dolarů, akustický Slash Collection J-45 Standard v úpravách November Burst a Vermillion Burst vyjde na cca 3500 dolarů.

Tagy Gibson Gibson Les Paul Standard Slash Collection Gibson Les J-45 Slash Collection
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY