Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 30.05.2021 - 08:00

For The Love Of God 2021: ikonický klip Stevea Vaie s vyšším rozlišením

Steve Vai umístil na svůj oficiální YouTube profil letitý videoklip For The Love Of God v omlazené verzi s vysokým rozlišením, které bylo vytvořeno procesem upscalingu původního záznamu skladby, jež je součástí Vaiova druhého sólového alba Passion And Warfare z roku 1990. Epicky postavené video přispělo před třiceti lety k tomu, aby se Vaiova hudba dostala do širšího povědomí, a díky prototypu signovaného Ibaneze Universe se zde také řada muzikantů mohla možná poprvé setkat se sedmistrunnou el. kytarou.

Na slavném instrumentálním albu, kde Vai částečně zastává i klávesový post, spolupracovala více než dvacítka hudebníků včetně basisty Stuarta Hama a bubeníků Chrise Fraziera nebo Trise Imbodena. Doprovodných vokálů se vedle Davida Coverdalea a Rudyho Sarza z Whitesnake, ujala i část Vaiovy rodiny. U kytarových partů byly kromě zmíněné „sedmičky“ Universe použity Ibanezy JEM, superstrat Charvel „Green Meanie“, distortion Boss DS-1, aparáty Carvin X-100B, Marshall JCM 900, rackový preamp ADA MP-1, harmonizer Eventide H3000, studiový procesor Lexicon 480L apod.

Tagy Steve Vai Steve Vai – For The Love Of God 2021

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY