Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

LOL: modulární muting v podání Bastl Instruments

Brněnská firma Bastl Instruments zařadila do své nabídky modulárních systémů z platformy Eurorack jednoduchý, ale pro řadu uživatelů velmi praktický modul s označením LOL. Novinka poskytující tříkanálový muting má kompaktní šasi s hloubkou 24 mm a šířkou 2 HP, takže v sestavě zabere minimální prostor.

Každý z kanálů O, M a G je vybaven jackovým vstupem, výstupem a tlačítkovým spínačem doplněným informační diodou. Vstupní konektory jsou řešeny kaskádovým způsobem, což znamená, že pokud bude kabel zapojen např. pouze do jednoho vstupu, tak daný signál bude veden i do ostatních výstupů. Díky tomu lze LOL použít také jako multiswitch směrující jednu větev do více destinací.

Muting je řešen připojením výstupu k uzemnění, a sepnutí či rozepnutí může u signálu s nízkým obsahem harmonických, jako jsou sinusové vlny, produkovat slyšitelná kliknutí. Obvody jsou pasivní a napájecí konektor (10 pinů) slouží pouze pro LED diody.

V manuálu výrobce také popisuje, jak modul modifikovat na mixer, kdy původní výstupy slouží jako vstupy a vstup kanálu O převezme funkci smíšeného výstupu. Oficiální evropská cena mutovacího modulu Bastl Instruments LOL se pohybuje okolo 62 eur.

Tagy Bastl Instruments Bastl Instruments LOL

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY