Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 21.12.2019 - 00:01

LOL: modulární muting v podání Bastl Instruments

Brněnská firma Bastl Instruments zařadila do své nabídky modulárních systémů z platformy Eurorack jednoduchý, ale pro řadu uživatelů velmi praktický modul s označením LOL. Novinka poskytující tříkanálový muting má kompaktní šasi s hloubkou 24 mm a šířkou 2 HP, takže v sestavě zabere minimální prostor.

Každý z kanálů O, M a G je vybaven jackovým vstupem, výstupem a tlačítkovým spínačem doplněným informační diodou. Vstupní konektory jsou řešeny kaskádovým způsobem, což znamená, že pokud bude kabel zapojen např. pouze do jednoho vstupu, tak daný signál bude veden i do ostatních výstupů. Díky tomu lze LOL použít také jako multiswitch směrující jednu větev do více destinací.

Muting je řešen připojením výstupu k uzemnění, a sepnutí či rozepnutí může u signálu s nízkým obsahem harmonických, jako jsou sinusové vlny, produkovat slyšitelná kliknutí. Obvody jsou pasivní a napájecí konektor (10 pinů) slouží pouze pro LED diody.

V manuálu výrobce také popisuje, jak modul modifikovat na mixer, kdy původní výstupy slouží jako vstupy a vstup kanálu O převezme funkci smíšeného výstupu. Oficiální evropská cena mutovacího modulu Bastl Instruments LOL se pohybuje okolo 62 eur.

Tagy Bastl Instruments Bastl Instruments LOL
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY