Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Limitované edice komb Vox AC10 C1 a AC15 C1 Rich Blue

Na letním hudebním veletrhu NAMM prezentoval Vox dvojici celolampových komb Vox AC10 C1 RB a AC15 C1 RB ve speciální designové úpravě Rich Blue, zahrnující potah z modré vinylové koženky, madlo, rohy, krytky potenciometrů a další prvky v odstínu slonové kosti a samozřejmě zlaté logo. Lety prověřená základní koncepce zůstala nezměněna, takže pod kapotou opět najdeme duální triody ECC83/12AX7 a dvě koncové elektronky EL84, dodávající těmto aparátům jejich charakteristický tón.

Kompaktnější provedení AC10 C1 Rich Blue o rozměrech 520 x 210 x 410 mm a hmotnosti 12.3 kg nabízí max. výkon 10 W RMS a jeden desetipalcový reproduktor Celestion VX10. Jednokanálová (Normal) verze je vybavena ovladači gainu, basů, výšek, hlasitosti a reverbu. Na zadní šroubované ozvučnici s malým horizontálním bassreflexem je kromě síťového konektoru s pojistkou umístěn i výstup pro externí kabinet s impedancí 16 ohmů.

Luxusněji vybavený model AC15 C1 Rich Blue (602 x 265 x 456 mm, 22 kg), disponující výkonem 15 W a jedním dvanáctipalcovým reproduktorem Celestion G12M Greenback, má dvoukanálovou konstrukci se samostatnými vstupy, sestávající z větve Normal s vlastní hlasitostí a kanálu Top Boost osazeného třípásmový ekvalizerem. Master sekci tvoří hlasitost a parametr Tone Cut ovlivňující výraznost vyšších středů.

Kromě reverbu je připraveno i tremolo s ovladači Depth, Speed, oproti předchozímu modelu jsou funkce Power a Standby řešeny dvěma spínači, zadní ozvučná deska sestává ze dvou dílů, takže po demontáži spodního kusu lze využít také zvuk polootevřeného kabinetu, integrována je dvojice reproduktorových jacků s posuvným přepínačem impedance (8/16 ohmů) a přibyl konektor pro footswitch aktivující reverb a tremolo.

Oficiální česká cena limitované edice komba Vox AC10 C1 Rich Blue se pohybuje okolo 14500 Kč, větší, výkonnější a lépe vybavené provedení AC15 C1 Rich Blue vyjde na cca 20000 Kč. V případě druhé jmenované verze je dvoucestný footswitch VFS2A prodáván samostatně.

Tagy vox Vox AC10 C1 Rich Blue Vox AC15 C1 Rich Blue

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY