Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 11.02.2018 - 00:01

Limitovaná řada Fender Parallel Universe

Na veletrhu v NAMM v Anaheimu představila společnost Fender zbrusu novou nástrojovou řadu Parallel Universe, kterou tvoří limitovaná série devíti modelů kombinujících konstrukční prvky a elektroniku tradičních modelů kytar a baskytar této firmy. Jak bývá u Fenderu v případě některých speciálních modelových řad zvykem, budou jednotlivé edice za shodnou cenu cca 2 000 dolarů dodávány na trh v měsíčních intervalech.

Modely nástrojů z edice Fender Parallel Universe mají následující specifikace:

Fender LTD Strat Tele Hybrid: telecasterovský korpus doplněný krkem a elektronikou ze Stratocasteru, originální pickguard, 22 pražců, trojice single coilů Custom Shop '69 Aged Strat, javorový hmatník, vibrato uchycené dvěma šrouby, barva: 2-Color Sunburst.

Fender LTD Elite Nashville Telecaster: javorový hmatník, šroub výztuhy krku s proměnlivým C-D profilem je umístěn za 22. pražcem, pevná kobylka s chromovanými mosaznými kameny, pětipolohový switch, kobylkový humbucker Shawbucker doplněný singlovými snímači Pure Vintage ’64 Tele (střední singl se šikmým umístěním), barva: Antique Cherry Burst, Surf Green.

Fender LTD Jazz Tele: mix telecasterovského těla s krkem a elektronikou z Jazzmasteru, palisandrový hmatník s radiusem 9.5 palce, kostěný ořech, 21 pražců, dva singly P-90 '65, vibrato Jazzmaster, třípolohový přepínač, ovladače volume, tone

Fender LTD Troublemaker Tele: mahagonový korpus s plamínkovým javorovým topem, šroubovaný mahagonový krk s palisandrovým hmatníkem, plnějším C profilem a velkou stratovskou hlavicí, 22 pražců, struník a pevná kobylka Adjusto-matic, samostatné korekce a hlasitosti dvou humbuckerů WFR Wide-Range 1T/2T, barva: Ice Tea Burst, Ice Blue Metallic.

Fender LTD Tele Thinline Super Deluxe: retro model se stříbřitě perleťovým pickguardem, F výřezem korpusu, palisandrový hmatník s obdélníkovými polohovými značkami, dvojice humbuckerů TV Jones Classic, klasické Thinline logo, barva: Orange.

Fender LTD Whiteguard Strat: stratovský korpus z jasanu kombinovaný s telecasterovským krkem, pickguardem a elektronikou, javorový hmatník, 22 pražců, pevná tele - kobylka s trojicí válečkových mosazných kamenů, dva singly Custom Shop ‘51 Nocaster, barva: Vintage Blonde.

Fender LTD Meteora: originální design těla kombinující prvky Telecasteru a Jazzmasteru, javorový hmatník s obdélníkovými polohovými značkami ala Fender Jazz Bass, krk s profilem American Vintage ’65 Jazzmaster, kobylkový singl Custom Shop Vintage-Style Tele a krková verze Custom Shop Twisted Tele, třípolohový switch, společná hlasitost a clona, pevná kobylka s kompenzovanými bronzovými kameny,
ladicí strojky Fender Deluxe, barva: Butterscotch Blonde.

Fender Limited Edition Jaguar Strat: korpus Stratocasteru doplněný krkem, hardwarem a elektronikou z Jaguaru, palisandrový hmatník s 22 pražci, krk s profile Deep-C tři rovně usazené singlové snímače American Vintage ’65 Jaguar, třípolohový nožový switch, tři tahové spínače, vibrato a pevná kobylka s válečkovými kameny, barva: Apple Red.

Fender LTD '51 Telecaster PJ Bass: kombinace korpusu '51 Precision a krku Telecaster Bass, javorový hmatník, 20 pražců, dva single coily z firemního Custom Shopu - kobylkový '60s Jazz Bass a střední půlený typ '60s Precision Bass, řerný pickguard, klasické vintage strojky s třílistými rondely, barva: Blackguard Blonde.

Tagy Fender Fender Parallel Universe

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY