Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 24.08.2016 - 00:01

Limitovaná edice výročních Ibanezů Passion & Warfare

Kytarový čaroděj Steve Vai je se značkou Ibanez neodmyslitelně spjatý už hezkou řádku let a firma si vzájemné spolupráce považuje natolik, že se rozhodla vyrobit speciální limitovanou edici sedmistrunných modelů Universe, jenž připomínají 25 let od vydání legendárního Vaiova sólového alba Passion & Warfare, kde byl jeden z prvních prototypů těchto následně mimořádně oblíbených kytar použit.

Po oficiální premiéře série Ibanez 25th Anniversary Passion & Warfare, která proběhla na zimním veletrhu NAMM, nyní míří do celosvětové distribuce trojice modelů UV77PSN Passion, UV77WFR Warfare a UV77SVR Silver, jenž se od sebe liší barevnou "multi-color" kombinací s olejovým efektem a barvou hardwaru a snímačů.

Ibanez UV77PSN Passion je nabízen v barevném mixu s převládající modrou, červenou a bílou barvou, bílými snímači a ovládacími prvky a mechanikou Cosmo Black. UV77WFR Warfare v oranžovožlutém designu má černý hardware i snímače a UV77SVR Silver kombinuje stříbrné, šedé, modré a černé odstíny těla a hlavice, jež doplňuje chromovaná mechanika se stříbrnými snímači a čepičkami potenciometrů. Vzhledem k technologii nanášení barev je každý nástroj této edice designovým originálem s odlišnou strukturou jednotlivých odstínů.

Ke korpusu z americké lípy je klasickým způsobem (stejně jako u původního Universe, tedy bez spoje AANJ - All Access Neck Joint) přišroubován krk s profilem UV (1. pr. 19 mm, 12. pr. 21 mm) z jednoho kusu javoru nesoucí palisandrový hmatník s radiusem 430 mm, 24 jumbo pražci a polohovými značkami ve tvaru mizejících pyramid.

Kytary jsou osazeny nízkoprofilovým zamykatelným vibratem Ibanez Lo-Pro Edge 7 s odlehčenou pákou Ultralight, zámky na nultém pražci o šířce 48 mm a ladicími strojky Gotoh. Na průhledném pickguardu jsou uchyceny pasivní keramické snímače DiMarzio Blaze v kombinaci HSH a ovladače hlasitosti a tónové clony. Pětipolohový nožový přepínač je upevněn přímo do těla.

Limitovaná edice výročních Ibanezů Passion &Warfare je vyráběna v Japonsku, do prodeje půjde pouze 77 exemplářů od každého modelu a cena pro americký trh se má pohybovat okolo hranice 7 000 dolarů. Samozřejmostí je luxusní pevné pouzdro a certifikace.

Tagy Ibanez
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY