Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 21.02.2017 - 00:01

Limitovaná edice Ibanez JEM 777 30th Anniversary

Když firma Ibanez představila v roce 1987 na veletrhu v Chicagu první podpisovou sérii kytar JEM vyrobenou ve spolupráci se Stevem Vaiem, tak zřejmě netušila, že tato premiéra odstartuje nebývalý zájem nejen o Vaiovy signatury, ale také o nástroje tehdy nových řad RG, Saber nebo baskytar SoundGear. Originální kocept JEM letos slaví už třicáté výročí a značka se v rámci oslav rozhodla vydat trojici speciálních modelů JEM 777 30th Anniversary kopírujících design i neonové barvy první sériově vyráběné edice.

Stejně jako u předlohy byla ke stavbě korpusu použita lípa s klasickým spojem krku, který je na rozdíl od originálů lepených ze dvou kusů javoru v prostoru prvního pražce vyroben ze tří javorových bloků proložených dvěma pláty ořechu pro zvýšení mechanické stability. Javorový hmatník s novým subtilnějším JEM profilem (1. pražec 18 mm, 12. pražec 20 mm), frézovanými posledními čtyřmi pražcovými poli a radiusem 430 mm nese 24 pražců Warmoth 6105 a polohové značky ve stylu mizejících pyramid.

Původní snímače DiMarzio PAF Pro byly vyměněny za silnější Vaiovy modely DiMarzio Evolution v konfiguraci H- S- H a signálně růžové barvě, upevněné v černém třívrstvém pickguardu, doplněné dvojicí ovladačů hlasitosti a tónové clony a pětipolohovým nožovým switchem s rozepínáním cívek v mezipolohách.

Hardware v odstínu Cosmo Black sestává ze staršího uzamykatelného vibrata Edge s aretovatelnými kotvícími šrouby, osazeného odlehčenou zasouvací hřídelí Ultralite Tremolo Arm, zámků nultého pražce o šířce 43 mm, přítlačného trámu strun a ladicích strojků Gotoh. Plovoucí dvojzvratné vibrato je vybaveno třemi pružinami a nastavitelným kompenzačním systémem Back Stop pomáhajícím vibratu k návratu do nulové polohy.

Limitovaná výroční edice Ibanez JEM777 30th Anniversary bude dostupná v barvách Loch Ness Green, Desert Sun Yellow a Shocking Pink a za cenu 3 500 dolarů dostanete kromě tohoto sběratelského kousku také pevné luxusní pouzdro, certifikát, servisní klíče, trsátka a další doplňky.

Tagy IBANEZ JEM 77 Floral Pattern Ibanez JEM 7V WH Ibanez Ibanez JEM 777 30th Anniversary
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY