Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 09.06.2021 - 00:01

Limitovaná edice Gibson Tom Petty SJ-200 Wildflower

Gibson zařadil do kolekce Artist signovaný akustický model Tom Petty SJ-200 Wildflower. Ačkoli původní SJ-200 Wildflower byl jednorázový speciál, který Gibson pro Pettyho vyrobil v první polovině devadesátých let, v době vydání jeho úspěšného sólového alba Wildflowers, tato nová akustika vychází z Pettyho vlastního, staršího Gibsonu SJ-200 a na trh zamíří limitovaná řada v počtu pouhých 100 kusů.

Pro zadní desku korpusu byl vybrán masivní javor s obláčkovou kresbou v kvalitě AAA, luby tvoří javor ve specifikaci AA, horní ozvučnice je vyrobena z osvědčeného smrku sitka opět v kvalitě AAA a krk s kulatějším profilem je lepen ze dvou kusů plamínkového javoru proloženého ořechovým plátkem. Na hlavici najdeme kromě loga značky také intarzii převzatou z obalu zmíněného alba a zadní strana nese nápis „You Belong Among the Wildflowers“ odkazující na text titulní skladby.

Do hmatníku z indického palisandru o radiusu 12 palců je vsazena dvacítka středně silných pražců, lemovky hran, kostěný nultý pražec široký 43.8 mm a pro edici SJ-200 typické polohové značky ve tvaru královských korun. Žebrování typu X je stejně jako ostatní součásti kytary opracováno ručně a pro většinu ozdobných prvků byla použita pravá perleť.

Palisandrová kobylka Moustache disponuje kotvícími kolíčky ze směsi TUSQ a ladění mají na starost celokovové opulentní strojky Grover Imperial ve zlatém chromu. Pod kobylkovým sedlem má své místo piezo snímač napojený na předzesilovací jednotku LR Baggs VTC, jejíž modul, vybavený kolečkovými potenciometry hlasitosti a tónové clony, je ukryt v ozvučném otvoru.

Super jumbo Gibson Tom Petty SJ-200 Wildflower je dostupné v transparentním provedení Antique Natural kombinovaném s černým dvouvrstvým pickguardem nesoucím Pettyho podpis. Cena byla v případě americké části trhu nastavena na baťovských 9999 dolarů, součástí dodávky je luxusní pevné pouzdro Custom Wildflower, certifikace a další doplňky. Výrobu této série obstarává firemní Acoustic Custom Shop v montanském Bozemanu.

Tagy Gibson Gibson Tom Petty SJ-200 Wildflower

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY