Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 12.04.2020 - 00:01

Limitovaná edice Fender Player Telecaster

Do celosvětové distribuce zamířila speciální série Fender Player Telecaster Ltd, jejíž produkci obstarává továrna v mexické Ensenadě. Podobně jako většina ostatních nástrojů z edice Player nabízí novinka modernější konstrukční prvky, které jsou tentokrát kombinovány se špičkovými vintage snímači vyrobenými ve firemním Custom Shopu podle původní receptury ze začátku padesátých let.

Pro stavbu korpusu byla vybrána osvědčená olše krytá lesklým polyesterovým lakem, šroubovaný javorový krk s profilem Modern C nese hmatník z identického dřeva o radiusu 9.5 palce osazený 22 středně silnými pražci medium jumbo a ořechem ze syntetické kosti širokým 42 mm.

Kytara využívá dvojici prémiových single coilů Custom Shop '51 Nocaster s magnety Alnico 3, vinutím se smaltovanou vrstvou a zinkovým stínícím plátem. Ovládání sestává z tradičního třípolohového přepínače, hlasitosti a tónové clony.

Struny jsou ukotveny skrz tělo a procházejí kobylkou s plochou základnou a odlévanými kameny. Na hlavici najdeme standardní celokovové ladicí strojky a srážeč strun HE. veškeré kovové součásti mají nikl-chromovanou povrchovou úpravu.

Limitovaná edice Fender Player Telecaster Ltd se snímači Custom Shop '51 Nocaster bude dostupná v transparentní úpravě Butterscotch Blonde s černým třívrstvým pickguardem a krk je stříkán saténovým lakem. Oficiální evropské cena byla nastavena pod hranicí 790 eur.

Tagy Fender Limitovaná edice Fender Player Telecaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY