Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 24.08.2021 - 00:01

Limitovaná edice Fender MIJ ’70s Telecaster Deluxe s vibratem

Japonská pobočka Fenderu vyrobila speciální sérii kytar nesoucí označení MIJ ’70s Telecaster Deluxe with Tremolo. Jak název této produktové řady napovídá, nástroje jsou inspirovány modely ze sedmdesátých let, což se odrazilo na designu velké stratovské hlavice s dobovým logem, způsobu uchycení krku a tentokrát i na hardwaru zahrnujícím klasické vibrato typu Synchronized, čímž se liší od jinak velmi blízké a finančně přístupnější edice Vintera ’70s Telecaster Deluxe.

Telecastery, určené především pro evropský a japonský trh, nabízejí jasanový nebo olšový korpus, krk z jednoho kusu javoru proloženého ořechovým skunk stripem je k tělu připevněn trojicí vrutů a v kovové destičce najdeme také malý otvor skrývající šroub pro nastavení úhlu usazení krku. Kromě tradičního „bullet“ šroubu výztuhy je tak k dispozici další možnost detailního nastavení dohmatu strun.

V návaznosti na barevné provedení lze volit mezi javorovým či palisandrovým hmatníkem o radiusu 9.5 palců, do něhož je vsazeno 21 užších vysokých pražců. Tělo je stříkáno finální vrstvou lesklého polyesteru, zatímco krk opatřený U-profilem kryje polyuretanový lak. Menzura činí klasických 25.5 palců, kostěný nultý pražec má šířku 42.8 mm.

Hardware s niklochromovým povrchem sestává ze zmíněného vibrata Synchronized vybaveného kameny z ohýbaného ocelového plechu, ladění obstarávají stylové strojky Vintage “F” Stamped a nechybí srážeče strun DGHE. Použita byla dvojice firemních humbuckerů Wide Range, ovládaných samostatnými hlasitostmi, tónovými clonami a páčkovým třípolohovým switchem.

Limitovaná edice Fender MIJ ’70s Telecaster Deluxe je dostupná v transparentních úpravách Three-Tone Sunburst a Butterscotch Blonde nebo v laku Lake Placid Blue (olšové tělo, palisandrový hmatník). Evropská cena nástrojů osazených černým třívrstvým pickguardem se pohybuje okolo hranice 1300 eur.

Tagy Fender Fender MIJ ’70s Telecaster Deluxe

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY