Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Limitovaná edice Epiphone Joe Bonamassa 1962 ES335

Epiphone uvedl na trh další signovaný nástroj postavený pro bluesrockového kytaristu Joea Bonamassu. Pololubový model nesoucí označení Epiphone Joe Bonamassa 1962 ES335 vychází z jeho vintage Gibsonu, který před 22 lety použil na svém prvním sólovém albu A New Day Yesterday. Výrobce kytaru zařadil do limitované edice s blíže neupřesněným počtem kusů.

Stěny těla s centrálním javorovým blokem jsou vyrobeny z pěti vrstev laminovaného javoru vyztuženého vnitřními smrkovými žebry, mahagonový krk opatřený kulatějším profilem Rounded C doplňuje hmatník z indického laurelu o radiusu 12 palců, k dispozici je 22 středně silných pražců medium jumbo a ořech z kompozitu Graph Tech široký 43 mm.

Hardware s niklovaným povrchem sestává z vibrata Maestro Vibrola, kombinovaného s pevnou kobylkou Epiphone LockTone Tune-O-Matic, ladění zajišťují firemní strojky Deluxe DRB s plastovými tulipánovými rondely. Použity byly dva humbuckery Gibson Burstbucker 2 / 3 s cívkami v kovových krytech, ovládané samostatnými hlasitostmi, tónovými clonami (potenciometry CTS, kondenzátory Mallory) a spolehlivým třípolohovým přepínačem značky Switchcraft.

Epiphone Joe Bonamassa 1962 ES335 v transparentním laku Sixties Cherry a černou destičkou s nápisem „Custom Made“ je dodáván společně se stylovým pevným pouzdrem a certifikací. Oficiální cena byla nastavena pod hranicí 1300 dolarů.

Tagy epiphone Epiphone Joe Bonamassa 1962 ES335

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY