Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 28.08.2018 - 00:01

Limitky MXR Carbon Copy a Phase 90 s grafikou I Love Dust

Před časem navrhlo britské designérské studio I Love Dust pro stejnojmennou edici koncernu Jim Dunlop speciální set nástrojových popruhů a trsátek. Nyní se k této sérii přidává také dvojice limitovaných modelů efektů v podobě modulace MXR Phase 90 ILD101 a analogového delaye MXR Carbon Copy ILD169 se šasi vyzdobenými psychedelickými motivy.

Klasický MXR Phase 90 (viz video), vyráběný od roku 1974, představuje asi nejpoužívanější verzi krabičkového phaseru, jehož další výrobu naštěstí zachránila společnost Jim Dunlop, která v roce 1984 krachující firmu MXR odkoupila a následně revitalizovala.

Od původního originálu s tzv. "script" logem se novější produkce odlišovala nejen jiným fontem popisků, ale přidána byly také stavová dioda nebo zdířka pro napájecí adapter. V současné nabídce MXR najdeme další dvě varianty vycházející z tohoto jednoduše ovladatelného (pouze potenciometr Speed) phaseru, a to lépe vybavený model Phase 95 a reissue Script Phase 90-Led z firemního Custom Shopu.

Zatímco Phase 90 je už bezesporu ikonou, tak delay MXR Carbon Copy k tomuto statusu zdárně směřuje, protože se během krátké doby stal absolutním bestsellerem v kategorii analogových delayů, za což může děkovat jak svým zvukovým kvalitám a možnostem, tak i rozumně nastavené ceně.

Delay osazený BBD obvodem disponuje časem v rozsahu 20 až 600 ms, k ovládání slouží potenciometry Mix, Regen, Delay a tlačítko Mod, které do signálu zařadí modulaci, jejíž hloubku a rychlost je nastavitelná pomocí malých trimrů usazených na plošném spoji. Efekt se vyznačuje muzikálním a hřejivým dozvukem s kulatějšími výškami typickými pro analogovou signálovou cestu, přepínání je řešeno v režimu true hardwire bypass a proudový odběr činí cca 26 mA.

Ceny efektů MXR Carbon Copy ILD169 a Phase 90 ILD101 z limitovaná edice I Love Dust se budou na americkém trhu pohybovat okolo 99 dolarů (phaser) respektive 169 dolarů (delay) a v Evropě se obě novinky představí zřejmě v průběhu září.

Nástrojové popruhy ze série I Love Dust v provedeních Headspace (Orange a Green), Skulls, Smoking Moon, Vortex, Fangs vyjdou v českých obchodech na cca 765 Kč a sady 6 ks trsátek s grafikou Magenta nebo Green, uložených v kovových pouzdrech, pořídíte za 285 Kč.

Tagy MXR MXR Carbon Copy MXR Phase 90 MXR Carbon Copy Deluxe
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY