Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Limitky Gretsch G6229TG Sparkle Jet Bigsby

Letošní rok se u značky Gretsch nese kromě jiného ve znamení speciální edice modelů G6229TG Sparkle Jet Bigsby CSP Ltd. a OTPS Ltd., opatřených zlatým hardwarem, luxusně působícími třpytivými laky, vibratem Bigsby a v neposlední řadě i špičkovými snímači, vyvinutými konstruktérem Timem Shawem a doplněnými potenciometry s obvody umožňujícími dostat z těchto nástrojů, zařazených do kolekce Players Edition, maximum jejich zvukového potenciálu.

Základna korpusu ve stylu singlecut je vyrobena z výběrového komorovaného mahagonu kombinovaného s klenutým topem z laminovaného javoru, lepený mahagonový krk s profilem Standard-U nese ebenový hmatník o radisu 12 palců, osazený 22 středně silnými pražci medium jumbo, polohovými blokovými značkami z pravé perleti, lemovkami hran a ořechem Graph Tech TUSQ XL širokým 42.86 mm.

Kytary s pohodlnou menzurou 24.6 palců disponují dvojicí humbuckerů Tim Shaw Broad'Tron BT-65, produkujících výraznější basy, silné středy a kulatější výšky. Ovládání sestává z třípolohového páčkového switche, potenciometru celkové hlasitosti vybaveného okruhem Treble Bleed eliminujícím úbytek výšek při nižších úrovních, samostatných ovladačů volume a společné tónové clony s kondenzátorem Squeezebox.

Clona má navíc úpravu „no-load“, což znamená, že v maximální pozici je odporová dráha potenciometru odpojena ze signálové cesty, takže nijak neovlivňuje brilanci a živost výsledného tónu. Struny kotví ve vintage vibratu Bigsby B7GP String-Thru a přes pevnou kobylku Adjusto-Matic míří do uzamykatelných ladicích strojků značky Gotoh.

Modely z limitované kolekce Gretsch G6229TG Sparkle Jet Bigsby jsou dostupné v povrchových provedeních Champagne Sparkle nebo Ocean Turquoise Sparkle s černým plexi-pickguardem, za cenu pohybující se okolo 2900 eur. Kytary vyráběné v japonské pobočce dorazí společně s pevným pouzdrem, popruhovými zámky Grover a dalšími doplňky.

Tagy Gretsch Gretsch G6229TG Sparkle Jet Bigsby

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY