Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 16.02.2021 - 00:01

Limitka Yamaha BBPH Peter Hook Signature

Japonský koncern Yamaha zařadil do edice Artist speciální sérii baskytary BBPH Peter Hook Signature, postavenou podle oblíbených modelů basisty kapel Joy Division nebo New Order. Hook hraje na nástroje této značky už pěknou řádku let, první basou ze stáje Yamaha byl model BB600 a později přešel na vyšší verzi BB1200S, která je v jeho arzenálu zastoupena sedmi kousky. Signatura kombinuje konstrukční prvky zmíněné varianty a novějšího čtyřstrunného provedení BB734A, používaného Hookem na posledním turné party The Light.

Sendvičový korpus tvoří zadní a přední olšový masiv s centrálním javorovým plátem, dodávajícím výslednému zvuku větší porci vyšších středů a rychlejší atak. Krk lepený ze tří kusů javoru prokládaného dvěma mahagonovými přířezy, je k tělu připevněn pomocí spoje MNJ, využívajícího čtyři vertikálně a dva diagonálně usazené vruty, což podle slov výrobce přispívá k pevnějšímu spojení obou komponent, a tím pádem k lepší rezonanci a sustainu tónu.

Palisandrový hmatník o radiusu 10 palců nese 21 středně silných pražců medium jumbo, ořech ze směsi GraphTech široký 40 mm a perleťové polohové značky. Struny s roztečemi 19 mm kotví skrz tělo nebo v ocelové základně (top-load) kobylky opatřené mosaznými válečkovými kameny. Ladění zajišťují odlehčené firemní strojky LOG a struny ADG jsou vybaveny srážečem.

Basa nabízí jeden reverzně zapojený split single coil VSP7n s magnety Alnico V, uložený podobně jako u Precisionu ve střední pozici, nechybí přepínatelná pasivní/aktivní elektronika s hlasitostí a třípásmovými korekcemi, napájená 9V baterií, jejíž plastová šachta je zapuštěna do zadní strany korpusu. Při využití pasivního režimu zastává funkci tónové clony potenciometr výšek.

Yamaha BBPH Peter Hook Signature v červeném laku chráněném vrstvou polyuretanu je k dispozici ve formě limitované série, oficiální cena byla v případě americké části trhu nastavena okolo hranice 2000 dolarů včetně kvalitního gig bagu, servisních klíčů apod.

Tagy Yamaha Yamaha BBPH Peter Hook Signature
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY