Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Les Pauly Epiphone Jerry Cantrell Custom Wino a Prophecy

Po úspěšných modelech Gibson Jerry Cantrell Les Paul Custom a Standard, přichází dceřiná společnost Epiphone s dvojicí finančně přístupnějších signovaných verzí kytaristy kapely Alice In Chains. Nástroje s označením Epiphone Jerry Cantrell „Wino“ Les Paul Custom a Jerry Cantrell Les Paul Custom Prophecy sdílejí materiál použitý na stavbu těla i krku, rozdíly najdeme především u elektroniky, hmatníku, pražců, intarzií a samozřejmě také povrchové úpravy.

Korpus, tvořený mahagonovým komorovaným základem s javorovým topem, je kombinován s mahagonovým krkem opatřeným profilem převzatým z Cantrellova oblíbeného Gibsonu LP Custom. Ebenový hmatník u verze „Wino“ nese 22 pražců medium jumbo a klasické obdélníkové značky, zatímco varianta Prophecy nabízí dvouoktávový hmatník s 24 silnějšími jumbo pražci a poziční intarzie s Cantrellovým symbolem „Circle in Diamond“.

Použit byl nultý pražec Graph Tech široký 43 mm, délka menzury činí standardních 24.75 palců. Hardware sestává z pevné firemní kobylky LockTone Tune-O-Matic doplněné struníkem LockTone Stop Bar, ladění zajišťují sttrojky Grover Rotomatic Kidney s převodovým poměrem 18:1 („Wino“) respektive jejich uzamykatelné verze (Prophecy). „Wino“ má kovové komponenty ve zlatém provedení, Prophecy dostal hardware v broušeném niklu.

„Wino“ disponuje kobylkovým humbuckerem 98T PRO, krkovým snímačem Alnico Classic PRO a konvenčně řešeným ovládáním s třípolohovým přepínačem a potenciometry CTS. Oproti tomu moderněji pojatý Prophecy využívá dva aktivní humbuckery Fishman Fluence s kovovými kryty z broušené nerezové oceli, napojené na hlasitosti s push/pull rozepínáním cívek, a tónové clony s identicky řešenou volbou zvukových režimů.

Epiphone Jerry Cantrell „Wino“ Les Paul Custom v elegantní úpravě Dark Wine Red vyjde na cca 21000 Kč, varianta Jerry Cantrell Les Paul Custom Prophecy v odstínu Bone White je dostupná za přibližně 28000 Kč. K nástrojům jsou dodávána stylová pevná pouzdra.

Tagy epiphone Epiphone LP Jerry Cantrell Custom Wino Epiphone LP Jerry Cantrell Prophecy

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY