Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 19.09.2020 - 08:00

Lemmyho folkový duet The Mask

Lemmy Kilmister (24. 12. 1945 – 28. 12. 2015), basista, skladatel a frontman kapely Motörhead, se kromě razantního rocku koketujícího s heavy metalem a punkem věnoval také jiným hudebním žánrům, o čemž svědčí nejen jeho post v americkém rockabilly all-star bandu The Head Cat, ale také folkově laděná skladba The Mask, jejíž základy načrtnul už v roce 1979.

Rozpracovaná skladba ležela dlouho v Lemmyho šuplíku, a studiového záznamu v podobě duetu s blízkou kamarádkou Lyndou Kay se dočkala až o téměř dvě desetiletí později. Muzikantka, herečka a také manželka zakladatele značky Coffin Case s vydáním The Mask nespěchala a společný song oficiálně představila až loni jako úvodní singl ke svému albu Black & Gold.

V době nahrávání tohoto tracku už na Lemmyho doléhala nemoc, nicméně jeho vokální part stále působí autenticky a v daném aranžmá svou dikcí i barvou navíc lehce evokuje podmanivý témbr Johnnyho Cashe. „Renesanční člověk, znalec historie a ikona rock 'n' rollu se srdcem ze zlata,“ vzpomíná Lynda Kay na Lemmyho v rozhovorech pro firmu Gretsch a magazín Bass Player. The Mask si můžete poslechnout na přiloženém záznamu.

Tagy Lemmy Kilmister Lynda Kay

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY