Přejít k hlavnímu obsahu
Lazer Viking uspěl s deskou Tunnel Vision. | Foto: archiv umělce
Lazer Viking uspěl s deskou Tunnel Vision. | Foto: archiv umělce
redakce -

Lazer Viking má cenu Apollo, se singlem uspěl Mat213

Své vítěze už mají také ceny české hudební kritiky Apollo. Ocenění za album roku získal hudebník a producent Lazer Viking za nahrávku Tunnel Vision. Se singlem 7teen uspěl digitální písničkář Mat213, kterého před dvěma měsíci jako objev ocenili i porotci hudebních cen Vinyla.

Během intimního večera v klubu Bike Jesus na pražském ostrovu Štvanice zahráli dva z nominovaných, Marie Kieslowski a právě Lazer Viking, který jako autor alba roku získal sošku od Maxima Velčovského a Jana Jaroše a šek na 20 tisíc korun. Mat213, který včera koncertoval v Brně, od partnerů cen získal šek na částku poloviční.

Lazer Viking, který se v nominacích cen Apollo v různých kapelách a projektech objevil už popáté, ovšem dosud nikdy neproměnil, byl oceněním viditelně dojatý. Svou působivou řeč na podiu strukturoval do několika bloků. Poděkoval oběma přítomným rodičům, ale třeba také spolutvůrci alba Tomáši Havlenovi.

Pro úplnost ještě zopakujme všechny nominované. V kategorii Album roku byla dále nominovaná jihlavská skupina 58G za desku City Park, Cold Cold Nights (Ten Years Later), Dunaj (Za vodou), Tamara (Anderson), Tomáš Niesner (Bečvou) a Ondřej Galuška (Stručný úvod do filosofie marnosti). Na singl roku rovněž aspirovala skladba Roztomilá holka písničkářky Anny Vaverkové, Hannah Montana (Calin), Další rok (Smack), Je všechno dobrý? (Marie Kieslowski) a Martin Kyšperský a Aleš Pilgr s projektem Duo a skladbou Basketbal.

Tagy hudební ceny Ceny Apollo

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY