Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 23.12.2015 - 00:01

Lampový tříkanál Randall KH103 Kirk Hammett

Zesilovače firmy Randall se hlavně mezi rockově a metalově orientovanými kytaristy těší stále rostoucí oblibě a o renomé výrobce svědčí také signované modely aparátů, jenž společnost navrhla např. pro Scotta Iana z Anthrax, Nuna Bettencourta, George Lynche nebo švédského kytaristu Olu Englunda. Jednou z hlavních tváří značky je i Kirk Hammett z Metallicy, jemuž dvorní designer Randallu Mike Fortin navrhl nový tříkanálový celolampový zesilovač KH 103.

Aparát o výkonu 120 wattů je osazen čtveřicí koncových elektronek 6L6 a devíti předzesilovacími lampami 12AX7. Každý z trojice kanálů pokrývajících spektrum od křišťálově čistého zvuku s fenderovským charakterem, přes masivní crunch až po saturovaný high gain s agresivním témbrem je vybaven čtyřpásmovými korekcemi doplněnými ovladačem Depth pro regulaci nejnižších frekvencí, potenciometry Gain a Volume a spínači Bright pro posílení pásma vyšších středů.

Koncová sekce disponuje dvěma nastavitelnými úrovněmi hlasitosti Master1/2. Pod nimi je umístěno 8 přepínačů, jenž mění charakteristiku basů, středů a výšek (voicing L, M a H), nakopnou vstup preampu (Boost - 3 mody) a aktivují efektové smyčky a Master 2. Pomocí tlačítka Store lze jakékoliv nastavení přiřadit ke libovolnému kanálu, který se potom chová jako preset s naprogramovanými funkcemi.

Zadní panel je vyhrazen přepínači napětí (100 až 240 V), konektorům MIDI In a Thru, zdířkám pro nastavení Biasu koncových elektronek, sendům a returnům dvou lampových efektových smyček s volbou sériová/paralelní a s vlastní nastavitelnou vstupní i výstupní citlivostí, Line Out s levelem a pěti jackovým výstupům pro kabinety s impedancí 1x4/1x8/1x16/2x8/2x16 Ohmů.

Flexibilně řešený koncový stupeň je schopen pracovat s téměř všemi běžnými typy výkonových elektronek (EL34, 6CA7, KT77, 6L6, 5881, KT66, 6550, KT88, KT90, KT100/120), což znamená, že se změnou typu lamp dojde nejen k posunu zvukového charakteru aparátu, ale v některých případech také ke změně výkonu (rozmezí 100 až 180 W v závislosti na typu).

Tříkanálový zesilovač Randall KH103 Kirk Hammett je určen kytaristům, kteří hledají moderní a zvukově variabilní aparát s nadstandardní výbavou včetně MIDI ovládání. V ceně pohybující se okolo 2 000 dolarů je také footswitch Randall FS-3, jenž přepíná kanály, smyčky, master hlasitosti, boost a voicingy.

Tagy randall
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY