Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 02.08.2018 - 00:01

Lampový basový aparát Ashdown CTM 30 Little Stubby

Britský výrobce basových aparátů Ashdown rozšířil nabídku celolampových zesilovačů řady CTM (Classic Tube Magnifier) o kompaktní verzi s označením CTM 30 Little Stubby. Novinka z produkce firemního Custom Shopu bude vyhovovat především hráčům preferujícím kromě mobility a jednoduchého ovládání také typickou kompresi a dynamiku elektronkového koncového stupně, který disponuje výkonem 30 W.

Hlavní panel kovového šasi o rozměrech 80 x 400 x 220 mm je osazen dvoupolohovým spínačem vstupní citlivosti - Sensitivity High/Low (pro pasivní nebo aktivní nástroj) a předzesilovací sekce s trojicí lamp ECC81, ECC82, ECC83 od JJ Electronic je ovládána klasickými třípásmovými korekcemi doplněnými potenciometry Drive a Feedback, pomocí kterých lze dosáhnout vedle průrazného a čitelného tónu také modernější zkreslený zvuk s delším sustainem.

Koncový zesilovač s dostatečně dimenzovanými trafy a dvojicí horizontálně usazených elektronek EL84 poskytujících výkon 30 W, má přiřazen ovladač celkové hlasitosti Volume, sousedící s jackovým sendem/returnem sériové paralelní smyčky a pro značku signifikantním elegantním VU metrem.

Zadní strana je vyhrazena pro hlavní spínače, šachtu ventilátoru, dva výstupy kabinetů s impedancemi 4/8 ohmů a také symetrický XLR DI Out umožňující přímé propojení s mixpultem nebo nahrávacím zařízením.

Oficiální cena Ashdownu CTM 30 Little Stubby, patřícího mezi nejmenší celolampové basové zesilovače na současném trhu, byla nastavena pod hranici 700 britských liber včetně polstrovaného gigbagu a první kousky se už začínají objevovat v evropské distribuci.

Tagy Ashdown Ashdown CTM 30 Little Stubby

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY