Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 27.03.2020 - 00:01

Lampové kombo Fender ’64 Custom Princeton Reverb

Celolampové vintage aparáty Fender z šedesátých let patří k vyhledávaným modelům, jejichž ceny se pohybují v astronomických částkách. Firma se snaží poptávku uspokojit různými limitovanými edicemi nebo reissue sériemi, ke kterým se nyní připojuje i kombo ’64 Custom Princeton Reverb, ručně pájené v kalifornské Coroně.

Jednokanálový aparát s okruhem AA764 využívá preampové elektronky 1 x 12AT7, 3 x 12AX7, usměrňovací lampu 5AR4/GZ34 a dvojici koncových elektronek 6V6. Ke stavbě byly použity výběrové součástky včetně kvalitních transformátorů nebo kondenzátorů Fender Vintage Blue.

Dvojice nástrojových vstupů s rozdílnou citlivostí je napojena na dvoupásmové korekce, hlasitost, tremolo s ovladači rychlosti a hloubky modulační vlny a pružinový reverb. Oba efekty jsou ošetřeny lampou. Koncová jednotka poskytuje maximální výkon 12 W při impedanci 8 ohmů a kabinet z lehkého borovicového masivu je osazen desetipalcovým reproduktorem Jensen P10R Alnico.

Hlavní spínač bez funkce Standby je umístěn na zadní straně šasi společně s dvojicí paralelně zapojených výstupů, zdířek reverbu a konektoru pro footswitch aktivující integrované efekty. Fender ’64 Custom Princeton Reverb o rozměrech 41.6 x 50.8 x 23.88 cm a hmotnosti 14.5 kg bude na českém trhu dostupný za cca 58900 Kč včetně footswitche a měkkého obalu.

Princetony se řadí k neoblíbenějším modelům Fenderu, a to díky zvukové kvalitě, flexibilitě, rozumné velikosti i váze. Komba z této série jsou ideální volbou pro hráče, kteří se poohlížejí po aparátu s plnokrevným soundem a středním výkonem, umožňujícím předvést vlastnosti koncového stupně i na menších pódiích.

Tagy Fender Fender ’64 Custom Princeton Reverb
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY