Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Po, 08.10.2018 - 11:30

Lady Gaga září v celovečerním debutu Bredleyho Coopera

Už ve čtvrtek 4. října měl premiéru remake slavného romantického filmu Zrodila se hvězda. Jaký je? Zajímavý už tím, že kromě čtyřnásobného držitele nominací na Oskara Bradleyho Coopera, pro kterého je tento film režijním debutem, se v jedné z hlavním rolí blýskla taky hudební superstar Stefani Germanotta alias Lady Gaga.

Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Stefani Germanotta/Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony.

Stefani Germanotta, která získala hlas odborné komise na nominaci na Oscara za svou píseň Til It Happens to You, vedle ztvárnění titulní role Ally také složila a ve filmu zpívá i zpívat své původní písně. Do dalších rolí byli obsazeni Andrew Dice Clay a Sam Elliott.

Producenty filmu Zrodila se hvězda jsou Bill Gerber, Jon Peters, Bradley Cooper, Todd Phillips a Lynette Howell Taylor; výkonnými producenty jsou Basil Iwanyk a Ravi Mehta. Autory scénáře na motivy původního příběhu Williama A. Wellmana a Roberta Carsona jsou Will Fetters, Bradley Cooper a Eric Roth.

Členy Cooperova filmového štábu jsou držitel nominace na Oscara hlavní kameraman Matty Libatique, vedoucí výpravy Karen Murphy, trojnásobný držitel nominace na Oscara vedoucí střihu Jay Cassidy a kostýmní výtvarnice Erin Benach. Věru hvězdné obsazení. A aktuálně krásných 86 % na ČSFD.cz

Tagy hudební film Zrodila se hvězda
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY