Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kytarový USB preamp Laney IRT Pulse

Na český trh dorazila novinka v podobě kompaktního lampového USB předzesilovače Laney IRT Pulse, který byl poprvé představen na zimním hudebním veletrhu v kalifornském Anaheimu, kde zcela právem patřil mezi nejsledovanější výrobky své kategorie.

Flexibilní zařízení v sobě spojuje vlastnosti kytarového preampu a sofistikovaného USB rozhraní využitelného při nahrávání. Zvuk IRT Pulse vychází z konceptu použitém u high gain zesilovačů řady Laney Iron Heart. Pro tuto sérii typické agresivní zkreslení zajišťuje obvod postavený na dvou předzesilovacích elektronkách ECC 83 (12AX7)

Masivní šasi o rozměrech 80 x 95 x 120 mm je na horní straně osazeno potenciometry Gain a Volume, tlačítko Bright dodává zvuku větší brilanci, Hot zvyšuje míru zkreslení, Emulation zařazuje do signálu simulaci kabinetu 4x12 a EQ aktivuje přednastavenou křivku s posílenými basy a výškami a upozaděnými středy.

Nad vystupující ochranou lamp z ocelového plechu a pletiva jsou umístěna tlačítka Dark pro ořezání vyšších frekvencí a Bypass, který obejde obvod a pošle signál ze vstupu přímo na buferovaný výstup. Vstupní jack a funkce Re-Amp (možnost simultánního nahrávání efektovaného i čistého signálu pro pozdější reamping) se nacházejí na bližší straně šasi.

Čelní část je vyhrazena pro sluchátkový jack s vlastním potenciometrem hlasitosti, hlavní výstup, síťový konektor pro DC adapter 12 V 750 mA, footswitch ovládající funkci Bypass, Aux In a zdířku pro USB 2.0. Preamp je kompatibilní se systémy Windows, Mac, iPad i Android.

Laney IRT Pulse představuje multifunkční zařízení, které je možno použít jako regulérní předzesilovač, nahrávací preamp, zkreslovací krabičku nebo jej lze zapojit do efektové smyčky klasického aparátu. Poslední variantu ocení především vlastníci digitálních a tranzistorových zesilovačů, kde IRT Pulse může ve smyčce fungovat jako efekt, přidávající zvuku zesilovače potřebnou lampovou vřelost a dynamiku. Novinku pořídíte v Česku za cca 7 000 Kč.

Tagy Laney

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY