Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 10.07.2018 - 00:01

Kytarový plug-in Waves PRS SuperModels

Americká softwarová společnost Waves připravila ve spolupráci s firmou Paul Reed Smith připravila pro fanoušky marylandské značky nový plug-in PRS SuperModels. Kytarový software, vytvořený pomocí technologie Waves PACT (Precision Analog Component Technology), nabídne emulace trojice zesilovačů PRS a také možnost využití kabinetových IR impulsů.

První předlohu představuje dvoukanálový zesilovač PRS Archon pokrývající spektrum od křišťálově čistého zvuku, přes crunch až po moderní high gain. Druhým modelem je PRS Dallas produkující sound klasických komb Fender a třetí verze PRS Blue Sierra / V9 přináší speciální prototyp zesilovače, jenž byl vývojovou variantou dnešního signovaného aparátu Johna Mayera J-Mod 100 s rozsahem od čistého zvuku po decentní overdrive.

Sekce kabinetů obsahuje osm IR vzorků nahraných Paulem Reedem Smithem v jeho domácím studiu s použitím špičkových mikrofonů a mikrofonních preampů. Využít lze samozřejmě také IR impulsů třetích stran a to dokonce v duálním modu, kdy k synchronizaci obou vzorků slouží funkce Phase Fix (optimalizace fáze), Time Fix řeší problémy s rozdílnou latencí a Smart Mix ovlivňuje poměr paralelně zapojených virtuálních boxů.

Na rozdíl od hardwarových předloh disponují emulace aparátů funkcemi tone-shaping boost, auto-gain, chromatickým tunerem a noise gatem. Software je možno použít nejen s DAW aplikací (Mac/PC), ale je plně funkční i v samostatném tzv. standalone režimu.

Kytarový plug-in Waves PRS SuperModels boduje kromě samotného zvuku mimořádnou flexibilitou, takže svou práci zastane v téměř jakémkoliv stylu. Novinka, na jejímž vývoji spolupracoval i kanadský kytarista a skladatel Devin Townsend nebo multižánrový Alex Skolnick (Testament, Alex Skolnick Trio), bude zpočátku nabízena za zaváděcí cenu 49 dolarů a poté by se cenovka měla vyhoupnout na 129 dolarů.

Tagy Virtuální krabičky Waves PRS SuperModels

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY