Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 10.09.2018 - 00:01

Kytarový digitální předzesilovač Mooer Preamp Live

Do celosvětové distribuce míří nový digitální kytarový předzesilovač Mooer Preamp Live, který čínský výrobce poprvé představil na letošní zimní výstavě NAMM. Kompaktní programovatelný model nabídne 12 emulací známých zesilovačů, jejichž modeling byl převzat z populární firemní řady Micro Preamp a integrovaná paměť umožňuje výběr dalších verzí dostupných v rámci podpůrného softwaru.

Jak už část názvu novinky napovídá, ovládání bylo maximálně přizpůsobeno pro přímočarou editaci a změnu parametrů či presetů i v pódiových podmínkách, čemuž odpovídá také čtveřice multifunkčních nášlapných footswitchů (funkce Source, Target, Capture, Active, Bank, Preset, Boost, FX, Bypass) s podsvícením měnícím barvu podle zvoleného režimu.

Diodové prstence obepínají i potenciometry Vol, Bass, Mid, Treble, Gain a ovladač Boost, jehož stlačením lze funkci umístit před nebo za preampovou jednotku (Pre/Post) a dosáhnout tím buď nakopnutí signálu, nebo skokového navýšení hlasitosti kanálu.

Kromě programovatelných potenciometrů zde najdeme i tradiční a pro všechny kanály společné knoflíky Master (celková hlasitost), Presence (vyšší středy), FX Level nastavující úroveň efektové smyčky s mody A/B (externí efekty/4kabelové propojení s hlavou nebo kombem) a integrován je také noise gate, opět s pozicemi Pre/Post.

Dvojice páčkových přepínačů XLR Out/Output, navázaných na integrovaný cabinet simulator, je praktickou vychytávkou pro ty, kteří chtějí tuto funkci využít pouze u jednoho z výstupů (XLR/jack) a druhou signálovou cestu zapojit do klasického power ampu. Velmi potěšitelným faktem je, že různé IR impulsy lze přiřadit nezávisle ke každému presetu.

Konektivita sestává z jackového vstupu a výstupu, sendu/returny ef. smyčky, XLR Outu s odpojitelným uzemněním, DIN konektorů Midi In/Out, minijackového sluchátkového výstupu, zdířky 12V adapteru a USB-B portu, který společně s Bluetooth obstarává komunikaci s firemním softwarem (PC/Mac/iOS/Android) pro další editaci, upgrade firmwaru nebo přístup k online knihovně s cca 50 typy emulací aparátů.

Pokud by někomu nestačil nabízený výběr zesilovačů, tak výrobce osadil Preamp Live technologií Tone Capture pro sampling reálného preampu a tvorbu vlastních presetů, což je vzhledem k ceně skvěle koncipovaného modelu, pohybující se v evropských obchodech pod hranicí 400 eur, skutečně nadstandardní bonus.

Tagy Mooer Mooer Preamp Live
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY