Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 30.07.2017 - 08:00

Kytarové etudy během operace mozku

Na kytaru je možné hrát v různých nepravděpodobných situacích, ale jedna z výjimečných pozic bude v této oblasti patřit kytaristovi Abhisheku Prasadovi z indického Bangalore. Na akustiku preludoval i v době, kdy podstupoval operaci mozku. V tomto případě se samozřejmě nejednalo o novou formu anestezie, ale pohyb ruky po hmatníku. Její reakce byly nutné k úspěšnému dokončení chirurgického zákroku.

Muzikant trpěl vzácným neurologickým onemocněním známým jako hudební dystonie, která způsobovala křeče v jeho levé ruce, jež mu bránily ve hře. Netradiční hudební performance pomáhala týmu operatérů najít pomocí skeneru problematické lokality v mozku a následně obdržet zpětné informace v reálném čase. Operace dopadla úspěšně a Prasad se tak po několika letech může vrátit k hudební profesi, kterou byl z důvodu této nemoci nucen v roce 2012 opustit.

Tagy humor
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY