Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 08.10.2021 - 00:01

Kytarová série Epiphone Slash Collection 2021

Většina nástrojů z produkce značky Epiphone představuje finančně dostupnější alternativy originálů mateřského Gibsonu, což v mnoha případech znamená, že pokud nashvillská továrna vyrobí marketingově úspěšný model, asijská pobočka nezůstane dlouho pozadu a po krátkém čase představí jeho cenově vstřícnější verzi. Tento postup naštěstí neminul ani povedenou sérii Gibson kytaristy Slashe z loňského roku, jejíž obdobu nyní dceřiná firma uvedla na trh pod prozaickým označením Epiphone Slash Collection.

Kolekce zahrnuje Les Pauly v provedeních Epiphone Slash Les Paul Standard, Slash „Victoria“ Les Paul Standard Goldtop a nechybí ani elektroakustika Epiphone Slash J-45. S výjimkou verze Victoria, jejíž javorovou horní desku kryje zlatý lak, jsou mahagonové základny korpusů těchto Les Paulů osazeny kromě topu také vrchní vrstvou dýhy s výraznou plamínkovou kresbou v kvalitě AAA.

Lepený mahagonový krk opatřený speciálním profilem Slash Custom C-Shape je kombinován s hmatníkem z indického laurelu o radiusu 12 palců, nesoucím perleťové polohové intarzie, 22 středně silných pražců a ořech ze směsi GrapTech široký 43 mm. Menzura činí klasických 24.75 palců.

Zvuk přenášejí dva humbuckery Epiphone Custom ProBucker ovládané třípolohovým switchem, samostatnými hlasitostmi a tónovými clonami. Potenciometry s odporem 500 kOhm dodala firma CTS a korekční kondenzátory jsou typu Orange Drop. Snímače ctí zvuk starých PAF modelů Gibson z přelomu 50. a 60. let, použity byly magnety Alnico II, čtyřžílová kabeláž umožňuje různé způsoby zapojení a mikrofoničnost eliminuje vosková lázeň.

Niklovaný hardware sestává ze struníku LockTone Stop Bar, uzamykatelný systém byl využit také u pevné kobylky tune-o-matic a na hlavici najdeme stylové strojky Epiphone Vintage Deluxe s plastovými tulipánovými rondely. Krytku šroubu výztuhy krku zdobí Slashův podpis, zatímco zadní strana hlavice je vyhrazena pro kytaristovo logo „Skull“.

Akustický Epiphone Slash J-45 se může pochlubit celomasivní konstrukcí těla tvořeného mahagonem a horní ozvučnicí z výběrového smrku sitka. Z mahagonu je vyroben i krk, opět tvarovaný do Slashova oblíbeného C-profilu, laurelový hmatník dostal plochý radius 16 palců, dvacítku pražců medium jumbo, ořech Graph Tech s šířkou 43 mm a značky z pravé perleti.

Indický laurel byl použit také na stavbu kobylky Reverse Belly, ladění zajišťují osvědčené strojky Grover Rotomatic a ozvučení obstarává systém VTC z produkce renomované firmy LR Baggs. Hlavní modul předzesilovače, napojený na piezo snímač uložený pod kobylkovým sedlem, je ukryt v ozvučném otvoru a disponuje ovládáním hlasitosti plus tónové clony.

Epiphone Slash Collection Les Paul Standard je dostupný v transparentních lacích Appetite Burst, November Burst, Anaconda Burst a Vermillion Burst, verze “Victoria” Les Paul Standard dostala povrch Metallic Goldtop a u elektroakustického Epiphonu Slash J-45 lze vybírat z variant Vermillion Burst nebo November Burst. Na evropském trhu se ceny nástrojů pohybují shodně okolo hranice 900 eur, včetně pevného pouzdra a popruhových zámků.

Tagy epiphone Epiphone Slash Collection 2021

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY